přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

30. března 2004, 15:10

Dibelková se chystá na svou první olympiádu

Chodkyni Barboru Dibelkovou čeká v sprnu první olympiáda v životě.

V polovině března na otevřeném mistrovství Ukrajiny si  na ní zajistila účast. „Chtěla jsem splnil limit co nejdříve. Spadlo ze mě veškeré napětí a nyní už se můžu v klidu na olympiádu připravovat,“ uvedla závodnice USK Praha, která v Jevpatoriji zároveň pokořila vlastní český rekord z loňského roku o osm sekund. „V Jevpatoriji byly skvělé podmínky, ani teplo ani zima, šlo se mi výborně.“ Dibelková přijela i na tradiční poděbradský chodecký závod. Získala konečné třetí místo a titul mistryně republiky. Podmínky pro kvalitní čas ale v sobotu nezavládly. „S výkonem jsem byla spokojená, šla jsem si především pro další mistrovský titul, o čase jsem příliš nepřemýšlela,“ uvedla bezprostředně po závodě svěřenkyně Iva Pitáka.

„Všechno to ze mě spadlo už v Jevpatoriji, vysněný limit na olympijské hry jsem si splnila, tady už jsem šla hodně uvolněně.“  Závodnice USK Praha je dosud jedinou mistryní republiky na 20ti kilometrové  trati, od prvního ročníku v roce 2001 nezná šampionát jinou vítězku. „Jsem velký individualista, takže mě ani nemrzí, že nemám české soupeřky.“

Na soustředění pravidelně vyráží společně s českými chodci Milošem Holušou, Jirkou Chaloupkou a  dalšími. „V zimě jsme byli v Itálii ve dvou tisících metrech, to už je skoro náš druhý domov,“ vysvětlila.

Svěřenkyně Iva Pitáka se dříve kromě chůze zaměřovala také na triatlon. „Ale před rokem jsem triatlonu nechala a rozhodla jsem se, že se budu chůzi věnovat naplno,“ uvedla studentka prvního ročníku třetí lékařské fakulty v Praze. „Musím se teď naplno věnovat škole, kvůli přípravě na limit jsem ji trošku zanedbala.“ Náročné studium medicíny se jí zatím daří se závodní kariérou skloubit. „Musí to jít,“ přitakala s úsměvem.

Nyní se chystá na Světový pohár do německého Naumburgu. „Pak možná nějaké kolo extraligy, ale jinak se zaměřím především na školu a na dobrou psychickou a fyzickou přípravu na olympiádu,“ prozradila ze svých plánů.

Karolína Farská

Vytisknout