přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. listopadu 2011, 10:37

Diamantová liga zveřejnila jízdní řád pro jednotlivé disciplíny

Elitní atleti a s nimi i jejich fanoušci už mají jasno, na kterých z mítinků prestižního a štědře dotovaného seriálu je vypsaná jejich disciplína.

Vymyslet optimální závodní rozvrh pro špičkové atlety není snadná věc nikdy, příští rok to však bude kvůli nově přidanému mistrovství Evropy do olympijské sezony ještě tvrdší oříšek, než-li obvykle. Navíc když je tu lákadlo v podobě Diamantové ligy, kde je příležitost popasovat se s tou nejlepší konkurencí a získat velmi slušné peníze, pakliže se závod vydaří. 

Termíny čtrnácti mítinků pro příští rok jsou přitom známy již delší dobu, stejně jako bylo dané, že se každá z 32 do ligy zahrnutých disciplín objeví v diamantovém seriálu celkem sedmkrát. Jenže kde konkrétně? Tajenku rozluštily podrobné rozpisy, které IAAF zveřejnila ve čtvrtek. Je na nich jednak výčet disciplín, které se objeví na konkrétních mítincích (zde), jednak pohled z opačné perspektivy, a sice na kterých mítincích bude daná disciplína zařazena (zde).

Co z toho vyplývá pro absolutní českou špičku? Třeba to, že ženský oštěp, kde exceluje Barbora Špotáková, bude na programu v Dauhá, Římě, New Yorku, Londýně, Lausanne, Birminghamu a Bruselu, a že čtvrtka překážek, v níž zářila v uplynulé sezoně Zuzana Hejnová, je vypsána velmi podobně. Rozdíl je pouze v tom, že Londýn nahradilo Monako. Naopak výrazně jiný harmonogram mají třeba oštěpaři, jímž jsou určeny mítinky v Šanghaji, Eugene, Oslo, Paříži, Monaku, Stockholmu a  Curychu.

Seriál odstartuje 11. května v Dauhá a vyvrcholí opět dvěma finálovými závody v Curychu (30. 8.) a Bruselu (7.9). V nich bude k mání dvojnásobný počet bodů  pro nejlepší trojici v každé disciplíně, na vítěze celkového bodování čeká vedle trofeje 40000 USD.

Kalendář Diamantové ligy 2012: 
Dauhá, QAT – 11. května
Šanghaj, CHN - 19. května
Řím, ITA - 31. května
Eugene, USA - 2. června
Oslo, NOR - 7. června
New York, USA - 9. června
Paříž, FRA - 6. července
Londýn, GBR - 13 / 14. července
Monako, MON - 20. července
Stockholm, SWE - 17. srpna
Lausanne, SUI - 23. srpna
Birmingham, GBR - 26. srpna
Curych, SUI - 30. srpna
Brusel, BEL – 7. září

 

Adam Pražák

Vytisknout