přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Desetibojařský král 80. let pomůže Novozélanďanům

Dvojnásobný olympijský vítěz v desetiboji Daley Thompson se před březnovými Hrami Commonwealthu spojil s týmem Nového Zélandu.

Někdejší ikona britského sportu dostala nabídku od výkonného ředitele novozélandského svazu Erica Hollingswortha, rovněž rodáka z Anglie a bývalého kvalitního vícebojaře. Šampion z Moskvy 1980 a Los Angeles 1984 se do přípravy národního celku zapojí ve druhé polovině února, Hry Britského společenství v Melbourne se uskuteční od 19. do 25. března.  

Sedmačtyřicetiletý Thompson si nové výzvy nesmírně váží, zvláště když v minulosti ztroskotala jeho spolupráce s britskou atletikou. Několikrát jí sám nabídl své služby, ale pokaždé byl odmítnut.

Novozélanďané očekávají, že osobnost Daleyho Thompsona v jejich řadách bude pro atletické reprezentanty patřičně motivující. Během své sportovní kariéry přidal ke dvěma olympijským titulům zlaté medaile na premiérovém MS v Helsinkách a evropských šampionátech v letech 1982 a 1986, celkem čtyřikrát posunul hranici světového rekordu v desetiboji.  

Tomáš Klement

Vytisknout