přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:25

Desetibojaři mají za sebou osmou disciplínu, Patera do ní nenastoupil.

Pro bolesti zad ukončil Lukáš Patera své nadějné účinkování v desetiboji na juniorském světovém šampionátu v italském Grossetu.

Po sedmé disciplíně, jíž byl hod diskem, musel rozesmutnělý Patera prohlásit: „ Končím.“ Nechtěné stop mu vystavilo zranění, které si způsobil už před začátkem soutěží při rozcvičování. Při nácviku startovních reakcí mu ujely bloky a Patera si hnul se zády. Doktorům se podařilo zbavit jej bolesti, takže mohl druhý den nastoupit. Podával výborné výkony, ale kostlivec ve skříni zdá se čekal jenom na svou příležitost. Disk ještě Patera se sebezapřením dokončil, do svých pokusů ve skoku o tyči už nenastoupil. S intenzivní bolestí nemělo další pokračování v soutěži smysl.

A tak mohl jen sledovat pokračující zápolení svých šťastnějších kolegů. Vedoucí závodník soutěže, Bělorus Kraučanka, si v tyči upevnil své vedoucí postavení a cílevědomě našlápl ke zlaté medaili. O tyči předvedl 4.50 metru, což sice nebyl nejlepší výkon soutěže, ale přesto to bylo o dvacet centimetrů více než kolik překonal jeho hlavní soupeř Rus Sysojev. Svůj náskok na něj navýšil o 58 bodů a po osmi disciplínách jich vlastní na kontě už 6740.

Aktuálně čtvrtý Holanďan Rietveld možná zamýšlel v tyči ukrojit něco z náskoku, který si na něj vytvořil zatím bronzový Němec Müller. Jeho snaha ale vyšla naprázdno! Nestačil mu ani nejlepší výkon soutěže 4.70. Z jednoho prostého důvodu. Tutéž výšku překonal i Müller a tak si oba shodně připsali 819 bodů.

Výsledky z tyče:

1.–2. Müller (Německo) – 4.70
1.–2. Rietveld (Nizození) - 4.70
3.  Kraučanka (Bělorusko) – 4.50

Podrobné výsledky k nahlédnutí zde.

Pořadí po 8. disciplínách:

1. Kraučanka (Bělorusko) – 6740 b.
2. Sysojev (Rusko) – 6635
3. Müller (Německo) – 6583
4. Rietveld (Nizozemí) – 6318
…   Patera DNF

Kompletní pořadí zde.

Adam Pražák

Vytisknout

Související články