přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

3. března 2007, 17:37

Denisa Ščerbová si doskočila pro bronz!

Dálkařka Denisa Ščerbová dokázala na halovém evropském šampionátu vybojovat pro Českou republiku první medaili. Navíc ve vyrovnaném národním rekordu.

Ščerbová se na medailovou pozici dostala výkonem v páté sérii, kdy dolétla na hranici 6.64 metru a vyrovnala tak vlastní národní halový rekord z roku 2005. Soutěž se pro českou reprezentantu vyvíjela dramaticky.

Ve třetí sérii totiž vyrovnala výkon Němky Kapplerové, která v druhé sérii skočila 6.58 metru. Odezva ale na sebe nedala dlouho čekat a Kapplerová dolétla na 6.63 metru

Pověstná bojovnice Ščerbová si to však nenechala líbit a v pátých pokusech Kapplerovou o jeden centimetr opět předběhla. Šestá série již pořadím nezamíchala, a tak se Česká republika společně se svěřenkyní trenéra Dudy může radovat z nečekaného triumfu.

Titul získala Portugalka Naide Gomesová v letošním světovém maximu 6.89 metru, druhá Španělka Concepción Montanerová předčila Ščerbovou o pět centimetrů.

Juniorská mistryně Evropy i světa neskrývala své nadšení a upřímně se z bronzové medaile radovala: "Abych pravdu řekla, finále jsem se trochu bála. Ale kvalifikace byla nakonec horší. Pořádně si ještě neuvědomuji, že mám medaili. To přijde asi až večer."

Svůj nejdelší skok a vyrovnaný národní rekord v hale nevnímala Denisa jako podařený. "Spadla mi noha, čekala jsem, že to bude o nějakých patnáct čísel méně. I první skok v soutěži nebyl vydařený, ale postupně se to zlepšovalo."

Ščerbové pomáhali potleskem nejen diváci, ale také vícebojaři Roman Šebrle a Josef Karas. Ti soutěžili ve skoku vysokém. "Hezky mě hecovali. No a já udělala dobře, že jsem sem přijela závodit v dálce. Ve víceboji bych neměla sebemenší šanci na lepší úspěch. Dálka byla šťastná volba."

Dnešní medailie si Denisa moc váží. "Je to mé první finále v seniorské reprezentaci a ještě to cinklo. Určitě pro mě má tenhle bronz ohromnou cenu."

Výsledky z finále dálky naleznete zde.

Kompletní výsledky z HME můžete sledovat zde.

 

Karolína Farská, David Klempíř

Vytisknout