Denisa Ščerbová si doskočila pro bronz!

3. března 2007, 17:37

Dálkařka Denisa Ščerbová dokázala na halovém evropském šampionátu vybojovat pro Českou republiku první medaili. Navíc ve vyrovnaném národním rekordu.

Ščerbová se na medailovou pozici dostala výkonem v páté sérii, kdy dolétla na hranici 6.64 metru a vyrovnala tak vlastní národní halový rekord z roku 2005. Soutěž se pro českou reprezentantu vyvíjela dramaticky.

Ve třetí sérii totiž vyrovnala výkon Němky Kapplerové, která v druhé sérii skočila 6.58 metru. Odezva ale na sebe nedala dlouho čekat a Kapplerová dolétla na 6.63 metru

Pověstná bojovnice Ščerbová si to však nenechala líbit a v pátých pokusech Kapplerovou o jeden centimetr opět předběhla. Šestá série již pořadím nezamíchala, a tak se Česká republika společně se svěřenkyní trenéra Dudy může radovat z nečekaného triumfu.

Titul získala Portugalka Naide Gomesová v letošním světovém maximu 6.89 metru, druhá Španělka Concepción Montanerová předčila Ščerbovou o pět centimetrů.

Juniorská mistryně Evropy i světa neskrývala své nadšení a upřímně se z bronzové medaile radovala: "Abych pravdu řekla, finále jsem se trochu bála. Ale kvalifikace byla nakonec horší. Pořádně si ještě neuvědomuji, že mám medaili. To přijde asi až večer."

Svůj nejdelší skok a vyrovnaný národní rekord v hale nevnímala Denisa jako podařený. "Spadla mi noha, čekala jsem, že to bude o nějakých patnáct čísel méně. I první skok v soutěži nebyl vydařený, ale postupně se to zlepšovalo."

Ščerbové pomáhali potleskem nejen diváci, ale také vícebojaři Roman Šebrle a Josef Karas. Ti soutěžili ve skoku vysokém. "Hezky mě hecovali. No a já udělala dobře, že jsem sem přijela závodit v dálce. Ve víceboji bych neměla sebemenší šanci na lepší úspěch. Dálka byla šťastná volba."

Dnešní medailie si Denisa moc váží. "Je to mé první finále v seniorské reprezentaci a ještě to cinklo. Určitě pro mě má tenhle bronz ohromnou cenu."

Výsledky z finále dálky naleznete zde.

Kompletní výsledky z HME můžete sledovat zde.

 

Karolína Farská, David Klempíř
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí