přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Demusová a O´Rourkeová na Zlaté tretře

Organizátoři Zlaté tretry zveřejnili jména dalších světových atletů, kteří přijali pozvání. Tentokrát jsou to překážkářky.

V běhu žen na 400 m překážek se tak představí Američanka Lashinda Demusová, stříbrná z loňských Helsinek. Třiadvacetiletá překážkářka zaběhla v loňské sezoně osmkrát čas pod 53.87, což je rekord Zlaté tretry Rumunky Tirleové z roku 2003. Osobní rekord Demusové má hodnotu 53.27. Kromě stříbrné medaile ze světového šampionátu loni Američanka předvedla skvělé výkony i ve Zlaté lize, když vyhrála mítinky v Paříži, Římě, Bruselu a uspěla i na Světovém atletickém finále v Monaku. "Mým cílem pro tento rok je dostat se pod 53 sekund a zaútočit na rekord USA," vzkázala Demusová prostřednictvím organizátorů. "Věřím, že Ostrava bude prvním krokem na této cestě."

Rychlý čas Demusové by mohl napomoci k případnému útoku na český rekord, když na startu závodu bude duo nejlepších českých překážkářek Zuzana Hejnová, Alena Rücklová. Národní rekord Rücklové z loňského roku má hodnotu 55.87, Zuzana Hejnová zvládla loni stejnou trať jen o dvě setiny pomaleji.

Také na trati 100 m překážek se objeví atletka světového jména. Irka Derval O´Rourkeová letos v březnu překvapila celý atletický svět, když získala titul světové šampionky a v čase 7.84 na šedesátce překážek nenašla konkurenci. Čtyřiadvacetiletá bronzová medailistka z loňské Univerziády letos v hale šestkrát vylepšila národní rekord. Z domácích překážkářek přislíbily účast Lucie Martincová a Petra Seidlová.

David Klempíř

Vytisknout