přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

31. března 2010, 17:13

Dějiště ME se halí do modra

Na olympijském stadionu v Barceloně, kde se koncem července uskuteční evropský šampionát, začali s pokládáním modrého Monda.

Červená? Zapomeňte. Nyní jsou v kurzu jiné barvy. Stejně jako při loňském světovém šampionátu v Berlíně se vrcholná akce sezony, ME v Barceloně, uskuteční na modré dráze. Nový povrch nese jméno Mondotrack FTX a tentýž byl použit pro Ptačí hnízdo v Pekingu, kde se konaly atletické soutěže při posledních olympijských hrách. Ve stejném barevném odstínu pak prý existuje pouze ve dvou provedeních na světě.

S pokládáním nové dráhy se na stadionu Lluís Companys de Montjuic začalo v pondělí, tedy necelé čtyři měsíce před začátkem šampionátu, který se v katalánské metropoli uskuteční od 27. července do 1. srpna. Dráha má být položena do 11. dubna, aby byl dostatek času na lajnování. Spolu s plochou ve vrhačských sektorech, která má být zelená, je třeba položit povrch na celkem 16 tisících čtverečních metrech.

Od zítřka též začíná poslední etapa prodeje lístků, k mání budou vstupenky na jednotlivé dny. Jejich cena začíná na 10 eurech u nejméně atraktivních sedadel, maximální cena jednodenní vstupenky je 80 euro v období úterý až čtvrtek a 150 euro o prodlouženém víkendu. Kapacita stadionu je pro šampionát stanovena na 32 tisíc diváků. 

DSC03721.jpgDSC03722.jpgEstadio en obras 600.jpg

Fotografie z pokládání dráhy (kliknutím zvětšíte), zdroj: www.bcn2010.org

Adam Pražák

Vytisknout