přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. července 2011, 09:01

Definitiva: Lemaitre do Ostravy nedorazí

Šampionát této kategorie definitivně vynechává trojnásobný mistr Evropy z loňského roku Christophe Lemaitre. Ve francouzské výpravě naopak neschází současná trojskokanská megastar Teddy Tamgho.

„Lemaitre už dříve avizoval, že ostravský šampionát v jeho programu bude scházet, přesto jeho jméno figurovalo v oficiální nominaci pro závod na dvě stě metrů. Také během úterý se vyrojily spekulace, zda se francouzský sprinter v Ostravě nakonec přece jen neobjeví, ovšem teď už máme definitivně jasno,“ uvedl výkonný ředitel mistrovství Evropy do 23 let Oldřich Zvolánek a dodal, že na atraktivitě šampionátu to rozhodně neubere.

Nejzářivější hvězdou ostravského mistrovství Evropy do 23 let, které se uskuteční od čtvrtka do neděle na Městském stadionu ve Vítkovicích, se tak stane jiný Francouz, trojskokan Teddy Tamgho.Je to showman, určitě bude jeho účast velikým zpestřením nejen na samotné dráze, ale také v atletické vesničce, kde všechny výpravy společně bydlí,“ doplnil Zvolánek.

Tamgho loni v New Yorku o dva centimetry zaostal za bájnou hranicí 18 metrů, drží navíc od letošního března světové maximum v hale (17,92 m) a exceloval také na konci června skokem 17,91 m v Lausanne. V Ostravě si bude rozhodně chtít spravit chuť po nevydařeném nedělním deštivém závodě Diamantové ligy v Birminghamu, kde obsadil až 5. místo.

materiál organizátorů