přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. července 2005, 20:55

Darmovzalová se zařadila do aktuální nominace na MS

Očekávaný souboj dálkařek na mistrovství ČR v Kladně změnil aktuální nominaci pro světový šampionát.

Životní formu prodala v závodě Martina Darmovzalová, která své představení korunovala posledním pokusem soutěže. V šesté sérii závodnice Lokomotivy Břeclav dolétla na metu 6.66 metru a odsunula Denisu Ščerbovou z pozice české jedničky v nominaci pro srpnové mistrovství světa. Maximum vítkovické dálkařky v této sezoně má hodnotu 6.64, účast na šampionátu v Helsinkách by si obě reprezentantky zajistily výkonem 6.70 m. „Jsem ráda, že to konečně uletělo,“ ulevila si Darmovzalová, „teď sice trénuju na trojskok, ale věřila jsem, že kolem 670 jsem schopná skočit.“ 

Účastnice HME v Madridu v dálce i trojskoku dnes skočila ještě 6.54 a 6.41. Stříbrnou medaili získala zkušená závodnice USK Praha Lucie Komrsková za 6.37, o tři centimetry méně dala loňská mistryně Denisa Ščerbová. "Teď asi vynechám extraligu a další závody, protože potřebuju zamakat. Cítím, že nemám sílu, oproti loňsku jsem sice zrychlila, ale není to vyladěné, jsem slabá v kotnících,“ krčila rameny Ščerbová. „Chci, aby do Helsinek jela ta lepší, a to je momentálně Martina. Přeju jí to, jsme kamarádky, limit na dálku je dost tvrdý,“ postěžovala si.

Darmovzalová si vylepšila osobní rekord pod širým nebem o 10 centimetrů. Dnešním výkonem se šestadvacetiletá dálkařka posunula na třetí místo české historie, o příčku před ní je Denisa Ščerbová se skokem dlouhým 6.68 m, kterým drží rekord mistrovství republiky. Národní rekord má ve své moci od roku 1982 Jarmila Strejčková (6.89).

Zítra ve 14.15 nastoupí Martina také v soutěži trojskokanek, při neúčasti bývalé mistryně světa Šárky Kašpárkové bude hlavní kandidátkou titulu. Limit pro mistrovství světa je 14.10 m. „Do zítřka se musím připravit, musím se zklidnit,“ uvedla Darmovzalová bezprostředně po úspěšném vystoupení v dálkařském sektoru. „Ani nevím, kolikátá jsem teď ve světových tabulkách, tak vysoko jsem se nikdy nedívala,“ dodala držitelka limitu ČAS na světový šampionát.              

Výsledky dálky žen:
1. Darmovzalová (Lokomotiva Břeclav) 6.66 (+0.5) – limit MS, výkon roku, 2. Komrsková (USK Praha) 6.37, 3. Ščerbová (SSK Vítkovice) 6.34, 4. Líbalová (TEPO Kladno) 6.01, 5. Bičíková (USK Praha) 5.93, Šrámkoá (SSK Vítkovice) 6.92

Tomáš Klement

Vytisknout