přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

22. dubna 2010, 09:46

Daňkův memoriál letos nebude. Nejsou peníze.

Pořadatelům se nepodařilo zajistit dostatek finančních prostředků, aby tradiční mezinárodní závod mohli uspořádat bez toho, aniž by snížili kvalitu a tím i prestiž, kterou si mítink zařazený do evropského seriálu vybudoval.

Mohl to být nejlépe obsazený mítink v dosavadní historii šampionátu. „Zájem o start projevilo pět nejlepších diskařů světa Kanter, Alekna, Harting, Malachowski a Kövágo a naši olympijští vítězové Barbora Špotáková a Roman Šebrle. Mítink si za dobu svého trvání vybudoval již takové jméno, že se známí závodníci hlásí k účasti na mítinku sami,“ píše se v tiskové zprávě, kterou dnes rozeslali organizátoři spolu s výčtem dalších evropských a světových borců, kteří se do Turnova chystali. Celkové vyznění zprávy však není zrovna radostné. Letošní ročník mítinku, který se měl konat 25. května, musel být pro nedostatek finančních prostředků zrušen.  

Pomocnou ruku nám při financování 12. ročníku v roce 2010 podalo hlavně Město Turnov a firma Syner a několik dalších drobných sponzorů, což na zajištění kvalitní účasti závodníků na mítinku zdaleka nestačí. Levnější varianta mítinku by znamenala snížení prestiže memoriálu a v žádném případě by potom Turnov nemohl usilovat o stálé zařazení do seriálu mítinků Evropské atletické asociace,“ zdůvodňují organizátoři své rozhodnutí a současně věří, že napřesrok budou ve svém snažení při získávání finančních prostředků úspěšnější a 12. ročník se uskuteční v kvalitě, jež Memoriálu Ludvíka Daňka přísluší. „S přípravami na rok 2011 jsme začali již nyní," hlásí pořadatelé na závěr.

Adam Pražák

Vytisknout