přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

7. července 2010, 21:27

Dalším limitářem na ME je Remigius Machura

Čtyřiadvacetiletý koulař poslal na středečním mítinku v Pardubicích své náčiní na rovných 20 metrů a o decimetr tak vyhověl nominačnímu kritériu ČAS pro evropský šampionát.

Antonín Žalský bude mít v Barceloně v koulařském sektoru kolegu. Je jím Remigius Machura nejml., který si poprvé v seniorské kategorii a se sedmikilovou koulí zkusil, jaké to je, když jeho výkon začíná dvojkou. „Věděl jsem už delší dobu, že na to mám, ale pořád se mi nedařila skloubit síla s technikou. Vyšlo to až teď. V Pardubicích byly ideální podmínky a dobrá atmosféra, navzájem jsme se tam povzbuzovali, “ prohlásil bývalý juniorský mistr Evropy.

machura_v.jpg
Remigius Machura, foto: www.graf.cz

Jeho zatím poslední reprezentační akcí byl seniorský šampionát Starého kontinentu v Göteborgu, kam odjížděl na základě měkčího limitu určenému pro závodníky do 22 let. Nyní, o plné čtyři roky později, naváže v Barceloně dalším startem za národní tým. Proč ta prodleva? „ Dělal jsem dílčí chyby v tréninku a upadl do špatného stereotypu. Letos jsem na to šel trochu jinak a přidal na intenzitě na úkor objemu,“ popsal syn bronzového medailisty z MS v Helsinkách 1983 Remigia Machury st., který též stojí za jeho přípravou.

Čerstvému limitáři pomohlo patrně také to, že je relativně čerstvým otcem a atletika už není jeho jedinou starostí. „Dřív, když mi nevyšlo pár závodů, tak jsem se užíral a začal řešit, co je špatně. Teď to snáz hodím za hlavu. Mám doma skvělou manželku i dcerku, které mi dělají výborné zázemí,“ prohlásil čtyřiadvacetiletý Machura, který je už 39. členem početné výpravy do Barcelony.

Nechybělo mnoho, přesně 1.32 m, a mohl do ní v Pardubicích proniknout i diskař Miroslav Pudivítr, jemuž nestačil ani nejlepší letošní výkon 61.18 m. Šanci má spolu s ostatními adepty do 18. července, kdy se nominace definitivně uzavírá.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout