Další zvrat: Semenyaová závodit nesmí

23. listopadu 2011, 11:27

Jen dva dny po vyhlášení kouče, který oznámil závodní plány Caster Semenyaové pro tuto sezonu, přišlo zamítavé stanovisko ze strany národního olympijského výboru.

Kauza kolem Caster Semenyové, úřadující mistryně světa v běhu na 800 m, u níž však přetrvávají pochybnosti o jejím pohlaví, si nedopřává oddychu. Ve čtvrtek jsme na atletika.cz psali o čerstvě zveřejněném závodním programu Semenyaové, tak jak jej prostřednictvím jihoafrických médií představil její kouč Michael Seme (více o tom zde), reakce však na sebe nenechala dlouho čekat.

Postaral se o ni prezident jihoafrického olympijského výboru. „Podle stávajícího stavu věcí není Caster Semenyaová oprávněna startovat na žádném oficiálním mítinku či závodu. Záležitost kolem výsledku testů jejího pohlaví stále není uzavřena a čekáme na výsledky konzultací mezi atletkou a IAAF. Do té doby, než bude vše vyřešeno, by bylo od nás nezodpovědné umožnit naší mistryni světa závodit. Michael Seme svým vyjádřením, že bude jeho svěřenkyně soutěžit s ženami na národním okruhu, jednal nezodpovědně a bez našeho pověření,“ cituje tamní server timeslive.co.za. Gideona Sama. Ten zároveň dementoval i znění výroku mluvčí jihoafrické atletické asociace Ethel Manyakaové, podle něhož byla Semenyaová očištěna a může závodit. Šlo prý o dezinterpretaci ze strany médií.

Případ Semenyaové, která poutá zájem médií od berlínského šampionátu, se tak již po několikáté vrací do mrtvého bodu. Tento pohyb je pro ni více než typický a velmi mu „napomáhá“ postoj IAAF, která se rozhodla kauzu až do odvolání nekomentovat. To je živná půda pro nejrůznější a leckdy divoké spekulace, které se zpoza hradby mlčení rojí s železnou pravidelností. Žádnou z nich se však zatím nepodařilo potvrdit, a tak nezbývá než vyčkat dalšího vývoje.

Adam Pražák
Vytisknout

Krátce

04.12.2016 14:17 O Zuzaně Hejnové vyšla kniha s podtitulem Rychlá holka, autorem je Tomáš Klement.

Archiv zpráv

Kalendář událostí