přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:27

Další útoky na limity pro Dauhá o víkendu

Doma Jablonecká hala a Hustopečské skákání, zahraniční mítinky ve Vídni a Bordeaux - to jsou hlavní události nadcházejícího víkendu viděného očima českého fandy.

Program závěru týdne otevřou, stejně jako minulý týden, veřejné závody na Strahově. Skladba disciplín je následující: z běhů jsou na programu opět nemistrovské tratě – 1000, 500, 300, 150; z technických jsou naplánovány pro obě kategorie trojskok a tyč – zde bychom měli vidět útoky na limity, zejména Pavla Rybová zahájila sezonu slibnými 430 cm, dále dálka a výška pro muže, koule pro ženy. (Propozice zde)


Zrekonstruovaná jablonecká hala - foto: www.graf.cz

V sobotu čekejme tři z českého pohledu podstatné události. V Corny aréně proběhne od 15 hodin 38. ročník „Jablonecké haly“, z reprezentantů tu první start absolvuje na překážkách Petr Svoboda, už třetí test formy provede Roman Šebrle. Vedle 60 m př. je Šebrle přihlášený také do koulařského kruhu. (Propozice zde)

Zhruba ve stejný čas se naplno rozběhne mítink ve Vídni, kam čeští atleti pravidelně jezdí ve velkých počtech. Útoků na limit bychom se tu měli dočkat od dálkaře Romana Novotného, pro Dauhá potřebuje přelétnout 810 cm, nebo Jakuba Holuši, jemuž má s tempem na půlce pomoci Tomáš Belada. Ostré kritérium stanovil ČAS na 1:48.40, pro Holušu vzhledem k věku (kategorie do 22 let) platí podle regulí svazu i entry standard IAAF, který je však pouze o desetinu mírnější. (Stránky mítinku zde)

V Hustopečích, prvním dílu Moravské výškařské tour, se rozběhnou hlavní kategorie ženami v pět odpoledne, muži následují od 18.30. Mládežnické kategorie probíhají už dnes, zakončí se zítra dopoledne juniory a soutěžemi dospělých „B“. Největšími postavami jsou Ariane Friedrichová a Ivan Uchov, oba už podle informací pořadatelů přiletěli do ČR. Přítomna bude i česká špička v čele Ivou Strakovou a Jaroslavem Bábou, oběma včera v Ostravě unikly limity pro MS 192 a 228 cm jen těsně. (Stránky mítinku zde)

K uvedenému výčtu přidejme další známý start reprezentanta, Štěpán Wagner se představí v dálce na regionálních přeborech v Olomouci. Krajské šampionáty si na tento víkend na Strahov naplánovala Plzeň a Karlovy Vary (společně v sobotu) a Jižní Čechy (neděle).

V neděli budeme zvědavi na start dua vdaných žen v Bordeaux. Denisu Rosolovou čeká ostrá premiéra na čtvrtce, na níž vyhlásila útok na limit pro Dauhá. Martina Šestáková tu absolvuje svůj druhý letošní trojskokanský start. Hlavní domácí hvězdou je šestimetrový tyčkař Renaud Lavillenie, kuriozitou pak halová čtvrtka překážek v provedení kupř. někdejšího mistra světa Felixe Sáncheze. (Základní info k mítinku, včetně odkazu na soubor s předběžnou startovkou naleznete zde.)

Nejdůležitější události se pro vás budeme snažit zachytit na www.atletika.cz.

Michal Procházka

Vytisknout