Další úspěšné prověření haly na Strahově

sobota 18. ledna 2003
Strahovská hala je po rychlé a kvalitní rekonstrukci už plně vytížena.

Druhý lednový víkend se zde konal Přebor Středočeského kraje a v sobotu 18. ledna Mistrovství Sdužení Západočeská atletika, tedy Plzeňského a Karlovarského kraje. Závody opět prokázaly připravenost strahovské haly na pořádání soutěží na této úrovni.

Velice atraktivní souboj přinesl běh mužů na 60 metrů, kde proti sobě nastoupil karlovarský junior Milan Novotný, který v loňském roce zaběhl stovku za 10,71, a účastník ME v Mnichově Jan Mazanec z Jiskry Domažlice. Ten nakonec svého mladšího soupeře o šest setin porazil ve solidním čase 6,98 s. „Na to, že je Honza Mazanec specialista na čtvrtku, klobouk dolů,“ oceňuje jeden z nejhodnotnějších výkonů mistrovství předseda Karlovarského KAS Jacek Přibáň.

V koulařském sektoru se představila česká reprezentantka, teprve sedmnáctiletá Lenka Ledvinová z Jiskry Domažlice. Kladivo nepatří mezi halové disciplíny, a tak se přes zimu Ledvinová soustřeďuje na vrh koulí. V loňských koulařských tabulkách ČR figurovala mezi ženami na 11. místě s výkonem 13,14 m dosaženým právě v hale. Na Mistrovství SZA domažlická atletka suverénně zvítězila za 12,85 m.

Z dalších výsledků Mistrovství SZA je třeba uvést 603 cm Eismanové v dálce žen a 705 cm Čady v dálce juniorů, Čelišová vyhrála 60 m v čase 7,85 s a Malík výšku za 202 cm.

Ve strahovské hale došlo také ke slavnostnímu vyhlášení nejlepších atletů Sdružení Západočeská atletika v sezoně 2002. Poháry byly předány následujícím závodníkům:
seniorské kategorie: Jan Mazanec (Jiskra Domažlice)
juniorské kategorie: Milan Novotný (AC Start Karlovy Vary)
dorostenecké kategorie: Lenka Ledvinová (Jiskra Domažlice)
žákovské kategorie: Tereza Černá (AC Tachov)