přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Další patnáctimetrová trojskokanka je na světě

Kubánka Savignová skočila na španělském mítinku Nocturna de Alcalá 15.09 m a zařadila se za Rusku Lebeděvovou na druhé místo sezónních tabulek.

Vicemistryně světa Yargelis Savignová prolomila ve svých 22 letech  patnáctimetrovou hranici poprvé v životě, když ve čtvrté sérii využila optimální podpory 2.0 metru do zad. „Věděla jsem, že jsem schopná skočit za patnáct metrů. Před pěti týdny mi k tomu chyběl jediný centimetr. Je kuriozní, že se mi to podařilo zde, kde jsem před dvěma lety poprvé závodila v trojskoku. A o dva měsíce později jsem už brala stříbro v Helsinkách. Na toto místo asi budu mít vždy dobré vzpomínky,“ těšila se v rozhovou se zpravodajem IAAF bývalá dálkařka Savignová.

Také v ostatních disciplínách se za horké španělské noci nedaleko Madridu prosazovali její krajané. Ve výšce se zaskvěl Victor Moya, který si vytvořil letošní maximum 233 cm. „Jsem velmi spokojen. Od národního šampionátu jsem byl lehce zraněn, nyní jsem na nejlepší cestě uspět ve vrcholech sezony - na Pan Amerických hrách za dva týdny a především pak v Ósace,“ věří Moya, jehož krajan Pérez si v soutěži vylepšil své maximum na 227 cm.

Světová rekordmanka v hodu oštěpem Osleidys Menendézová se musela při druhém startu v sezoně poté, co 11. května v Caracasu hodila 58.98 m, sklonit před krajankou Soňou Bissetovou. Ta jí v Alcalá přehodila výkonem 62.66 m o více jak dva metry. Menendézová poté vyjádřila vážné pochyby o dalším průběhu sezony: „Od minulého září jsem byla většinu času zraněná a má forma má k ideálu daleko. V příštích dnech se rozhodnu, zda vůbec budu závodit na Pan Amerických hrách v Rio de Janeiro."  

Adam Pražák

Vytisknout