přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. srpna 2010, 10:57

Další dorostenci v Singapuru se do bojů o medaile neprobili

Čtveřice českých atletů nenapodobila své kolegy z prvního dne soutěží a nepřidala postup do finále A, ač k tomu čtvrtkařka překážkářka Řehounková ani tyčkař Honka neměli daleko.

Desátý kvalifikační čas, 1:02.81 zaběhla na 400 metrů překážek Nikola Řehounková, což jí určilo start pouze ve finále B. Pro nejlepší osmičku bylo třeba času o vteřinu a půl rychlejšího, vůbec nejsvižněji – 59.26 – se v rozbězích prezentovala Francouzka Chaboudezová.

Dvě místa dělila také Ondřeje Honku od finálové účasti. V tyčkařské soutěži začal Honka základem 430 centimetrů napoprvé, další postupné výšky, 445 a 460, překonal napodruhé. Jistotou účasti v bojích o medaile byla laťka o decimetr výše, poslednímu postupujícímu stačilo i 460. Nejlepší výkon předvedl Japonec Tanaka, který zdolal 480 cm.

Kladivář Jaromír Pumr soutěž v Singapuru nezvládl, připsal si pouze čtyři křížky za nezdařené pokusy. V kvalifikaci hodil nejdále Egypťan Ibrahim, 73.42, na postup do elitní osmičky stačilo i o šest metrů méně.

Již včera absolvoval svůj rozběh na stovce Zdeněk Stromšík. S výjimkou prvního rozběhu (-0.2 m/s) se museli sprinteři prát s protivětrem o síle 1.5 m/s a silnějším, Stromšíkův běh měl dokonce -1.9. Český reprezentant za těchto podmínek zvládl pouze čas 11.52, který ho zařadil na 22. místo, a tedy do finále C. Na boj o medaile bylo třeba dostat se o setinu pod 11 vteřin, do „béčka“ se postupovalo ještě s 11.21.

Výsledky ze Singapuru naleznete zde.

Dojmy úspěšných finalistů
Níže se vracíme slovem aktérů k prvnímu dni soutěží, kdy se podařilo všem třem postoupit do finálové osmičky. „Ze závodu nemám dobrý pocit, i když jsem spokojený s tím, že jsem se dostal do finále, kde se zkusím o malý kousek zlepšit,“ povídal překážkář Václav Sedlák. „Moc se mi tu líbí, kolektiv celé olympijské reprezentace je v dobré sestavě a všichni se snaží povzbudit ostatní. Chodíme i my, když máme čas, ale toho opravdu moc není.“

K jeho slovu se přidala Sedlákova kolegyně z překážkového sprintu Jana Sotáková. „V Singapuru se mi líbí, jsem ráda, že tu mohu využít svých jazykových schopností a znalostí,“ pochvalovala si Sotáková, před kterou však stojí nevítaná „překážka“: „Z postupu mám radost, ale mrzí mě, že jsem dostala teplotu a musím ležet v posteli. S doktorem a trenérem jsme se dohodli, že budu dva dni ležet a rozhodneme se jak to bude s dalším účinkováním ve finále.“

Video obsahující rozběhy Sotákové a Sedláka je zde.

Spokojený byl diskař Jaromír Mazgal: „Ze závodu jsem měl dobrý pocit, povedlo se mi v druhé sérii hodit za 56 metrů a po tomto hodu už jsem se uklidnil a věřil, že se do finále dostanu. Bylo hrozné vedro a to mě moc nesedí, přál bych si, aby ve finále bylo o malinko lépe. Myslím si, že díky tomu, že budeme házet večer, tak se mi toto přání splní a já hodím ještě o nějaký ten metr dál,“ doufal Mazgal, kterému se rovněž v Singapuru líbí, jen si postěžoval na „strašně malé postele“.

Michal Procházka

Vytisknout