přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Další běžci potvrdili účast na Zlaté tretře

Keňan Wilfred Bungei, halový mistr světa z letošního HMS v Moskvě, se opět představí v Ostravě. Na Memoriálu Emila Zátopka zase poběží mladý Tariku Bekele.

Pětadvacetiletý půlkař Wilfred Bungei zaběhl v roce 2003 v Ostravě rekord Zlaté tretry a vůbec nejrychlejší osmistovku na území ČR vůbec časem 1:43.24. Jeho osobní rekord má hodnotu ještě kvalitnější - 1:42.34. "Do Ostravy se těším a slibuji útok na rekord mítinku," řekl ve středu v telefonickém rozhovoru. "Potřebuji však dobrého vodiče, který nás povede na 400 m na úrovni 49.5 s." Keňský běžec se představí již tento pátek v katarském Dauhá, kde se koná mítink IAAF Super Grand Prix.

Na trati 800 metrů se v Ostravě představí také Keňan Alfred Kirwa a Kamel Saad z Bahrajnu, který drží asijský rekord časem 1:43.11. Česká dvojice Jaroslav Růža a Michal Šneberger tak budou mít ideální podmínky pro splnění nominačního kritéria Českého atletického svazu pro mistrovství Evropy. Limit má hodnotu 1:46.80.

Na trati 3000 metrů se kromě Hichama El Guerrouje představí také mladší sourozenec slavného Kenenisy Bekeleho. Teprve devatenáctiletý Tariku Bekele z Etiopie dosahuje kvalitnější časy, než ve stejném věku zvládal jeho známější bratr. Talentovaný běžec se již představil ve finále MS v Helsinkách a HMS v Moskvě. Jeho osobní maximum na trati 3000 metrů je 7:36.63 min. "Je pro mě ctí běžet v zemi, kde soutěžil legendární Emil Zátopek," vzkázal Tariku Bekele do Ostravy.

Start na Zlaté tretře potvrdili také Maročan Adil Kaouch, stříbrný z MS v Helsinkách na trati 1500 metrů, a světový rekordman v silničním běhu na 5 km Keňan Sammy Kipketer.

Největší hvězda mítinku Hicham El Guerrouj ve středu potvrdil, že do Ostravy přiletí, ale o startu se rozhodne až v samotný den závodu. Hledá prý totiž motivaci k pokračování ve své úspěšné kariéře.

David Klempíř

Vytisknout