přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

27. dubna 2004, 17:12

Dálkařský sektor na Zlaté tretře bude svědkem střetnutí hvězd

V závodě dálkařek se na červnovém mítinku Zlatá tretra v Ostravě odehraje souboj, jaký české publikum dosud nevidělo.

Vedle avizované Marion Jonesové, trojnásobné olympijské vítězky ze Sydney, se v dálkařském sektoru představí německá legenda Heike Drechslerová. Devětatřicetiletá atletka se stane mimořádnou motivací pro další z favoritek mítinku Super Grand Prix, domácí Denisu Ščerbovou. „Těším se na ten souboj, Heike byla vlastně odmalička mým vzorem,“ rozzářila se sedmnáctiletá dálkařka, která ještě nebyla na světě, když Drechslerová v Helsinkách 1983 vybojovala titul světové šampionky.

Pro Marion Jonesovou bude vítkovický mítink prvním startem na starém kontinentu od porodu svého syna Tima v červenci loňského roku. „Na Zlatou tretru se moc těším,“ prohlásila Jonesová, kterou ostravští diváci měli možnost vidět už před dvěma lety. „Je to pro mě velmi důležitý start, sejde se tam světová konkurence. Předpokládám, že se můžeme těšit na velký závod,“ tvrdí osmadvacetiletá atletka a dodává ke své formě: „Se svou přípravou jsem spokojena, cítím, že se postupně zlepšuji.“

Mítink IAAF Super Grand Prix Zlatá tretra se v Ostravě uskuteční v úterý 8. června za pozornosti televizních kamer. V přímém přenosu se vítkovický podnik objeví v České televizi už od 20 hodin.

Tomáš Klement

Vytisknout