přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. července 2005, 16:34

Dálkařka Ščerbová přidala třetí zlato

Dálkařka Denisa Ščerbová dnes v Kaunasu výkonem 6.57 metru získala pro Českou republiku další zlato.

Denisa Ščerbová po včerejším skvělém výkonu v kvalifikaci potvrdila roli favoritky závodu a zvítězila i v dnešním finále. Hned prvním pokusem dolétla do vzdálenosti 6.57 metru a své soupeřky po celou dobu závodu nechala hluboko za sebou. Druhá skončila Britka Amy Harrisová výkonem 6.35 metru.

Svěřenkyně Aleše Dudy tak do své sbírky medailí přidala další zlatou z velké soutěže. Před rokem na mistrovství světa juniorů v Grossetu byla také na příčce nejvyšší. Potvrzuje tak svou výbornou stabilní výkonnost, která jí vynesla již i účast na několika seniorských soutěžích včetně olympiády v Aténách. "Je to super," okomentovala svůj výkon ještě v mix zóně čerstvá juniorská mistryně Evropy. "Vítězství z kvalifikace mě posílilo a věřila jsem si," uvedla a dodala: "navíc první pokus 6.57 metru mi zajišťoval, že bych se mohla dobře umístit, takže jsem se hodně uklidnila a skákala jsem v pohodě. Má největší soupeřka - Běloruska Shutková, která měla osobák taky kolem 6.64, se nedostala do osmičky, takže pak už to bylo úplně v pohodě," okomentovala průběh závodu Ščerbová.

Ščerbová byla i jednou z adeptek na start na mistrovství světa v Helsinkách, dlouho se držela jako nejlepší dálkařka s B limitem, ovšem na domácím šampionátu ji překonala Darmovzalová výkonem 6.66 metru. Ščerbová měla tak dnes poslední šanci pokusit se Darmovzalovou ještě překonat. "Sice se to nepovedlo, ale zklamaná rozhodně nejsem. Jsem mladá a na seniorské limity mám ještě čas. Teď se raduji ze zlaté medaile a ničím si to pokazit nenechám," usmívá se závodnice SSK Vítkovice. "Těším se na oslavu, určitě tady nějaká proběhne, jen doufám, že stihnu autobus do vesnice, musím ještě na dopingovou kontrolu." Prozatimní tři zlaté medaile a skvělé výkony českých reprezentantů z juniorského evropského šampionátu určitě důvod k oslavám jsou.

Výsledky:
Dálka - ženy: 1. Ščerbová (ČR) 6.57, 2. Amy Harrisová (Brit.) 6.35, 3. Nazarová (Rus.) 6.31,...

Další výsledky a informace hledejte v Zaostřeno na...Karolína Farská

Vytisknout