Dálkař Sdiri dosáhl národního rekordu i výkonu roku

Přinášíme telegrafický přehled nejčerstvějších atletických událostí:

MONDEVILLE (Francie):
Na halovém mítinku v Mondeville diváci aplaudovali domácímu Salimovi Sdirimu, který skokem dlouhým 8.27 m posunul o 3 centimetry hodnotu vlastního národního rekordu v dálce. Vynikající počin znamená i nejhodnotnější světový výkon této sezony. Na šedesátce se představila dvojnásobná medailistka z loňského MS Christine Arronová.

GRONINGEN (Nizozemsko):
Halový mítink na severu Nizozemska byl dalším vystoupením domácího koulaře Rutgera Smithe. Vicemistr světa výkonem 19.52 zaostal 5 centimetrů za svým letošním maximem.

RENO (USA):
Halový tyčkařský mítink přivítal špičkové americké reprezentanty. Jedničce loňské sezony Bradu Walkerovi stačilo k vítězství 5.60 m. Mezi ženami kralovala Jennifer Stuczynská (letos 4.68) za 4.55.
Muži - 1. B. Walker 5.60, 2. Stevenson 5.60, 3. Hartwig a Hysong 5.50
Ženy - 1. Stuczynská 4.55, 2. Schwartzová 4.55, 3. O´Haraová 4.45

HANNUT (Belgie):
63. ročník přespolního běhu v belgickém Hannutu poblíž Lutychu se stal kořistí afrických běžců. Závod seriálu EAA vyhrál mezi muži Keňan Mike Kigen, v kategorii žen získala prvenství pro Etiopii Ghirma Chaltuová.
Muži (11 km) - 1. M. Kigen (Keňa) 32:51, 2. Burka 33:29, 3. Tadesse (oba Et.) 33:30, ženy (5,5 km) - 1. Chaltuová 17:49, 2. Erkessová (oba Et.) 17:50, 3. Ghezielleová (Fr.) 18:22

RUIRU (Keňa):
V Keni se o víkendu konal národní šampionát vězeňských zaměstnanců, zlatou medaili v ženské kategorii vybojovala Susan Chepkemeiová, maratonská specialistka.
Ženy - 1. Chepkemeiová 27:36, 2. Kwambaiová 28:23, 3. M. Okayová 28:49, 4. Masaiová 28:58

CHRISTCHURCH (Nový Zéland):
Mistrovství Nového Zélandu přineslo nekolik zajímavých výsledků, především nový rekord Oceánie koulařky Valerie Adamsové Viliové. Bronzová z MS v Helsinkách předvedla výkon 20.20 metru.