přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. ledna 2009, 10:27

Dálkař Novotný kousek od limitu

Finalista olympijských her skočil v neděli na regionálním přeboru v Olomouci 7.81 m a ke kritériu ČAS pro halový evropský šampionát mu chybělo 9 cm.

Kroměřížský dálkař Roman Novotný, který v loňské sezoně příjemně překvapil vynikajícím osmým místem na olympiádě v Pekingu, se dravě vrhl do útočení na limit pro HME. 10. ledna v polském Brzeszcze, kam si odskočil při cestě ze soustředění ve Spale, vstoupil nový svěřenec trenéra Michala Pogányho nad očekáváním kvalitním „zahřívacím“ výkonem 760 cm, v neděli už byl od potřebných 7.90 opravdu nedaleko, když na regionálním přeboru v Olomouci skočil 781 cm. Daleké byly i ostatní jeho měřené skoky, Novotného zápis má ve výsledkové listině následující podobu: 7.58\ 7.81\ 7.68\ 7.71\ 7.58\ X\.

Zahanbit se nenechal ani jeho největší konkurent z disciplíny Štěpán Wagner. Závodník Dukly Praha skočil 762 cm, a to hned třikrát v podstatě za sebou, když výkony ze 3. 4. a 6. série přerušil pouze přešlap v pátém kole.

Další reprezentantkou na přeborech byla trojskokanka Martina Šestáková, která v solozávodě ve své kategorii dolétla nejdále do vzdálenosti 13.27 m. Na letenku do Turína, kde se HME v březnu koná, je  však potřeba rovných 14 m.   

Výsledky z Olomouce naleznete zde.

Adam Pražák

Vytisknout