přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

2. března 2007, 13:42

Dál jde i sprinter Jiří Vojtík, tyčkař Ptáček skončil

Ve svém rozběhu na 400 m finišoval na druhém místě a vybojoval si tak přímý postup do večerního semifinále.

Premiérový start Jiřího Vojtíka na čtvrtce při velké soutěži vyšel, z druhého místa postoupil z rozběhu a může se těšit na semifinále. „Startoval jsem ze druhé dráhy, což mi velmi vyhovovalo, protože jsem měl dobrý přehled o soupeřích,“ pochvaloval si.

Vojtíkovi se vydařil i seběh, kdy po strkanici na lokty uhájil stříbrnou pozici před Španělem Ezguerrem a Rusem Forševem. V závěrečné dvoustovce pak už před sebe nikoho nepustil. Časomíra mu naměřila 47.45 s, za prvním Robertem Tobinem zaostal o 12 setin. „Běžel jsem na maximum. Bylo to docela ostré, často se užívaly lokty, ale zvládnul jsem to,“ dodal úspěšný čtvrtkařský benjamínek.
Vojtíkův postupový čas je mezi dvanáctkou semifinalistů nejhorší. Na opačném konci je výkon 46.08 Němce Bastiana Swillimse. 

Úspěšnou postupovou šňůru českých reprezenatntů naopak neprodloužil tyčkař Adam Ptáček. Ten sice až do 555 cm neopravoval, laťku o deset centimetrů výše však už překonat nedokázal a do zítřejšího finále se nepodívá. S výkonem 565 cm postoupilo sedm tyčkařů, jediný Björn Otto z Německa tuto výšku vynechal a jako jediný zdolal kvalifikační limit 570 cm. Tím trochu rozladil neúspěšného kvalifikanta Adama Ptáčka. "Nemusel skákat a stejně by postoupil. Ale on chtěl, což je jeho právo. Kdyby to však neudělal, postupovalo nás dvanáct, včetně mě," stýskal si český tyčkař a přidal další hodnocení: "Zpočátku se mi běhalo super, pak se ale začalo projevovat, že nás skákalo 18 v jedné skupině a celé se to natahovalo. Škoda, že nás Otto nepodrřžel."    

Výsledky 400 m mužů naleznete zde.

Výsledky skoku o tyči mužů zde.

 

Všechny dosavadní výsledky zde.

  

Adam Pražák

Vytisknout