přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. února 2017, 15:45

Czech Indoor Gala klepe na dveře

V brzkém odpoledni proběhl v ostravské hale brífink s některými z hlavních hvězd mezinárodního mítinku Czech Indoor Gala 2017. Hned pětice atletů se podělila o své pocity.

Nechyběla hlavní tvář mítinku Pavel Maslák, který naznačil stoupající formu o uplynulém víkendu v Toruni, kde běžel čtvrtku a časem 45.80 se posunul na druhé místo letošních světových tabulek. Porazil ho pouze Grenaďan Bralon Taplin, jenž zaznamenal nejlepší letošní světový čas 45.59. Oba se spolu utkají i v Ostravě. Tentokrát však změří síly na třístovce. Maslák zdejší halu dobře zná, však zde také v lednu absolvoval i týdenní soustředění a na zítřejší start se těší. „Věřím, že to bude hezký závod, protože časy z posledních běhů ukazují, že forma jde nahoru. Chtěl bych vylepšit své letošní maximum 32.61. Spokojen budu s časem kolem 32.5, ale třeba se povede atakovat i letošní nejlepší světový výkon 32.37,“ doufá.

Taplin sice Masláka v Toruni porazil, ale ví, že to s dvojnásobným halovým světovým šampionem nebude mít snadné. „Pavel je tady doma a jistě mě bude chtít porazit, ale nebude to mít jednoduché, protože se cítím v dobré formě. Jsem v Ostravě poprvé a moc se mi líbí hala i zázemí, takže se na závod moc těším,“ vzkázal.

Jedním z vrcholů mítinku bude jistě i sprint na šedesát metrů a zde chce potvrdit roli favorita nestárnoucí Kim Collins, který i v letošní sezóně předvádí neskutečné časy a nachází se v dobrém rozpoložení. „Sám si říkám, že je neuvěřitelné, jaké časy ve svém věku běhám. Ale já atletiku miluji, a dokud jsem zdráv a  běhám rychlé časy, nenechám toho. Slibuji divákům, že poběžím rychle a mým cílem je vítězství,“ nechal se slyšet.

Žhavým želízkem v ohni atraktivního koulařského souboje bude Tomáš Staněk. Druhý muž světových tabulek sice vítězství neslibuje, ale potvrdil, že se cítí v dobré formě. „Tréninky vypadají optimisticky. Daří se mi hlídat přešlapy, což je v této fázi sezóny hlavní. Těším se na závody, protože koulařská soutěž je velmi kvalitně obsazena. Je trošku škoda, že koulařský sektor je trochu dál od diváků, ale kruh je rychlý, a to já mám rád. Navíc tu mám jednoho německého konkurenta, kterého bych rád porazil,“ dodal s úsměvem.

Velkou podporu v hledišti bude mít opavský rodák Jan Kudlička. Rád by domácí publikum potěšil kvalitním výkonem. „Budu skákat mnohem klidněji, než loni, kdy jsem měl v Ostravě poslední možnost splnit limit na halový světový šampionát. Teď už limit na halovou Evropu do Bělehradu mám, takže nebudu pod takovým tlakem. Můj cíl je jasný, skočit co nejvíce. Všichni víme, že ty nejdůležitější závody sezóny jsou až na začátku března, takže teď jde o to, abychom pobavili diváky a nabídli jim kvalitní výkony,“ řekl český rekordman.

Mezinárodní mítink Czech Indoor Gala 2017 odstartuje v úterý 14. Února od ve 14:45 hod. národním programem. Hlavně program začne v 16:20 hod. Atletičtí příznivci budou mít možnost mítink sledovat i v přímém přenosu na stanici ČT sport od 17:00 hod. 

Petr Jelínek

Vytisknout