přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. července 2010, 19:15

Čtyřicátou limitářkou pro ME je Maláčová

Tyčkařka Romana Maláčová splnila na veřejných závodech v Praze limit pro ME skokem na 440 cm a zaokrouhlila tak počet členů národního týmu pro Barcelonu na 40.

Svěřenkyně Zdeňka Lubenského vyhlížela splnění normy už delší dobu. "Pokoušela jsem se o to v pěti závodech za sebou, takže je to především velká úleva," přiznala Romana Malačová. "Ne že by to byl zrovna vydařený skok, ale od Kutné Hory jsem měla docela velkou jistotu, že se mi to povede," vzpomněla víkendový závod, v němž už kvalikační limit překonala o centimetr. Sobotní závod však byl brán jako exhibice a tudíž se z něj nemohla do Barcelony nominovat. To se podařilo dnes v Praze na Strahově.


Foto: www.graf.cz

"Beru to jako postupný krok, konečně se mi povedlo prodat to, na čem jsme s trenérem pracovali a co jsme třeba měnili. Věřím si i na 450, dnes jsem zkoušela 451 a první dva pokusy nebyly špatné. I když nadějnější byly v Kutné Hoře, tam jsem skákala lépe. Po druhém skoku jsem to ale dnes zabalila, byl to třetí závod v krátké době a tak jsem nechtěla riskovat zranění," popsala Maláčová, kterou tak uvidíme v Barceloně vedle kolegyně Ptáčníkové.  Na "veřejkách" probíhala také soutěž mužů, vyhrál ji Balner s 561 cm před Kudličkou (540) a Janáčkem (520).

 

Michal Procházka

Vytisknout