Čtvrtým juniorem na letošní MS je Josef Prorok

sobota 13. května 2006
Na sobotních Přeborech Prahy si několik disciplín vyzkoušeli i vícebojaři Šebrle s Dvořákem.

Josef Prorok je čtvrtým atletem, který si zajistil účast na mistrovství světa juniorů. To se letos koná v Pekingu. Na trati 400 m překážek dosáhl času 51.97 a o tři setiny překonal nominační limit Českého atletického svazu. V závodě doběhl na druhém místě za svým oddílovým kolegou Michalem Uhlíkem (51.21).

Desetibojaři Roman Šebrle a Tomáš Dvořák se utkali v kouli (Dvořák 16.03, Šebrle 15.22) a skončili na druhém a třetím místě za vítězným Remigiem Machurou. Ten poslal kouli do vzdálenosti 18.50 metru. Šebrle a Dvořák házeli i diskem. Zde si pořadí vyměnili. Šebrle si připsal 45.96 m a Dvořák 44.37 m.

Tomáš Dvořák startoval i na trati 110 m překážek, kde skončil časem 14.71 na druhém místě. Vyhrál Štěpán Tesařík (14.41), který se po vleklých zraněních vrací zpět na dráhu.

Na hladké čtyřstovce startoval Jiří Mužík, ale skončil až na třetím místě s časem 49.61.

Z dalších výkonů stojí za pozornost časy tria sprinterů Spartaku Praha 4 - V. Šulc 10.72, R. Šulc 10.76 a Benda 10.82, trojskok - Petr Hnízdil (15.47). U žen na stovce Trčková za 12.05, na dvojnásobné trati Ostravská 24.96, v kouli Chytrá (14.64), v disku Bečičková 51.08 (OR) a v oštěpu Lantová 49.58.