přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

9. července 2009, 13:32

Čtvrtkař Szetei pátý, půlkařka Mráčková šestá

V Bělehradě pokračovalo třetím dnem klání atletů-akademiků. Kromě dvou finalistů dnes uspěli také tyčkař Telecký a sprinter Vojtík.

Pět českých vysokoškoláků zasáhlo do bitev na dráze. Finálové účasti proměnili Petr Szetei v páté, Veronika Mráčková v šesté místo. O medaile bude díky dnešku bojovat také Miroslav Telecký. Jiří Vojtík musí ještě jeden krok udělat, dnes prošel úspěšně již dvěma koly dvoustovek. Jan Schiller postoupil z rozběhu pak ale nenastoupil do meziběhu.

Szetei pátý
Jízda Petra Szeteie skončila skončila pátým místem, když tentokrát v boji o medaile zaběhl 46.84. "Jsem maximálně spokojený. Byl jsem úplně mrtvý, už když jsem šel na start. Včera jsem hodně vydal, navíc tři čtvrtky ve třech dnech za sebou jsem nikdy nešel," sdělil čerstvý absolvent Západočeské univerzity po závodě. "Hlavně jsem nechtěl být poslední a to se mi povedlo," odmítl myšlenky na vyšši posty. Na cenný kov by totiž musel znovu vylepšit svůj osobní rekord. Při neúčasti vítěze semifinále Australana Troodeho, který po rozcvičení nenastoupil, se poměrně jasně prosadil Japonec Yuzo Kanemaru za 45.68. Ve vyrovnaném boji o zbylé medaile uspěli Rakušan Zeller (46.12) a Kanaďan Harper (46.22).

Mráčková šestá
Blíž k medaili měla Veronika Mráčková, v těsném finiši o druhé místo jí chybělo k bronzu 34 setin, ke stříbru 52. Čas 2:04.01 jí nakonec stačil na šestou pozici. Zlato získala s přehledem a stylem start-cíl Australanka Madeleine Papeová (2:01.91). Stříbra brala moldavská Cristeaová (2:03.49), bronz kanadská Johnstoneová (o 0.18 zpět).

Telecký do finále
Do tyčkařského sektoru nastoupil Miroslav Telecký. Určitě i jemu zatrnulo, když zakládal 5 metrů až napotřetí, ale nakonec se mu to povedlo. Další postupnou výšku 520 cm už zvládl napoprvé a ta mu stačila na finálovou dvanáctku. V 17členné kvalifikaci stačilo nakonec i 510 na sobotní boje o medaile.

Vojtík mezi 16 nejlepších, Schiller skončil mezi 32
Do odpoledního meziběhu se bezpečně probojovali Jiří Vojtík a Jan Schiller. Oba skončili ve svých rozbězích třetí, přímo postupující, Vojtík za 21.29, Schiller za 21.95. Vojtík pak pokračoval v úspěšném tažení, dostal se do semifinále, když druhou dnešní dvoustovku zvládl za 21.12. A právě čas jej posunul dál, protože byl nejrychlejší mezi těmi, kteří neskončili na prvních třech místech čtvrtfinále. Schiller do meziběhu už nenastoupil, patrně kvůli zranění, které si přivodil při MČR.

10 sad medailí...
Ranní 20km chůzi ovládli Rusové, konkrétně Sergej Bakulin (1:20:52 - rekord univerziády) o 16 vteřin před Andrejem Ruzavinem, bronz náleží Brazilci Zimmermannovi. Rusové se radovali ze zlata i na 1500 metrů, kde Vjačeslav Sokolov (3:42.49) o setinu předčil Alžířana Khadira a o čtyři destiny Srba Navu. A také ve výšce, v níž lepší zápis rozhodl o vítězství Eduarda Malčenka, když i Kanaďan M. Mason překonal 223, o 3 cm méně zdolal další Rus Iličev. Vysokou úroveň měl trojskok, kde zlato získal Portugalec Nelson Évora za 17.22, stříbro Kubánec Fuente o 9 cm zpět, lepší druhý pokus rozhodl o bronzu Moldavce Letnicova (16.80). Nejvíce bodů mezi desetibojaři nasbíral Bělorus Mikalaj Šubianok (7960), za ním skončil na Kladně závodící novozélandský Newdick, třetí pak Maďar Attila Szabo.
Na čtvrtce s překážkami se jasně prosadila Bulharka Vania Stambolovová za 55.14 před Němkou Tilgnerovou a Dánkou Petersenovou. Hladkých 400 m zvládla nejrychleji Senegalka Fatou Bintou Fallová (51.65), na stupně vítězů ji doplnily Kanaďanky Akinsulieová a Muirová. Oštěp pro sebe získala jihoafrická Sunette Viljoenová (62.52), za 60 m hodila i Ukrajinka Rebriková, půl metru k ní chybělo Němce Rittwegové.

Čtvrteční výsledky najdete zde.

Michal Procházka

Vytisknout