přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

11. října 2011, 15:49

Corny pohár majitele nezmění

Studenti z Církevního gymnázia Německého řádu Olomouc a jejich dívčí kolegyně z Gymnázia Šumperk prodloužili po finále v Břeclavi své panování nad Corny středoškolským atletickým pohárem.

Oblíbená týmová soutěž pro studenty středních škol má za sebou třicátý ročník. Jak se stalo v posledních letech tradicí, hostil republikové finále pro 16 nejlepších týmů z okresních a krajských kol útulný stadion v jihomoravské Břeclavi a závodící studenty sem přijela podpořit olympijská vítězka a světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková. Motivovala je, ochotně se s nimi fotila, rozdávala podpisy na všechny strany a všechno možné a po skončení soutěží také ve společnosti předsedy Českého atletického svazu Libora Varhaníka a zástupců firmy Hero, která značku Corny produkuje, rozdala poháry úspěšným školám.

Vítězi se stejně jako v minulých letech stali zástupci Církevního gymnázia Německého řádu Olomouc a studentky Gymnázia Šumperk, přičemž v obou kategoriích přidali k triumfu rekord soutěže.


Barbora Špotáková je patronkou Corny poháru už šest let,
foto: J. Čech

Olomoučtí při svém čtvrtém prvenství v řadě počínali velmi suverénně a složili 10300 bodů,  čímž o více než tisíc bodů předčili své nejzdatnější rivaly ze Střední průmyslové školy strojní a stavební Tábor. Vlastní, dva roky staré maximum soutěže pak navýšili o 239 b. Třetí příčku letos obsadili z Mendlova gymnázia Opava.

Gymnazistky ze Šumperka nenechaly pro změnu nikoho na pochybách, kdo že aktuálně vládne dívčí kategorii. Vyhrály potřetí za sebou, když svůj loňský rekordní výsledek vylepšily o 26 b na 9430. Nejvíce s nimi držely krok frekventantky Lepařova gymnázia Jičín, které složily 8782 b. Na stupních vítězů je doplnily zástupkyně Obchodní akademie a Vyšší odborné školy ekonomické Tábor.

Při závodech byla k vidění řada kvalitních výkonů, což je dáno především tím, že mezi studenty zúčastněných škol lze najít atlety s reprezentační zkušeností. Za všechny jmenujme juniorského koulaře Martina Nováka, který pětikilovou kouli poslal do vzdálenosti 20.55 m, sprinterku Lucii Domskou (7,6/60 m a 25,1/200 m) či dorosteneckou výškařku Nikolu Pařilovou (168).
     
Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout