Collins do Prahy a další novinky

Mistr světa v běhu na 100 m Kim Collins se patrně představí na únorovém Mítinku světových rekordmanů.

Mezinárodní mítink, který bude 26. února hostit pražská O2 arena, zlákal podle EME News další hvězdu. Je jí světový šampion Kim Collins z ostrova Svatý Kitts a Nevis, kterého zaujala možnost startovat na hladké šedesátce. Již dříve pořadatelé mítinku, jehož ředitelem je Jan Železný, ohlásili účast keňské středotraťařky  Pamely Jelimové, jež se pokusí překonat světový rekord na 1000 m, kubánského překážkáře Dayrona Roblese, jeho americké kolegyně z disciplíny Dawn Harperové či vytrvalců Daniela Kipchirchir Komena a Paula Koeche. Z domácích hvězd se představí např. Roman Šebrle či Petr Svoboda.
Trať do pražské O2 areny by již měla být hotova a v pondělí se bude testovat ve výrobně ve Velkých Popovicích.

Kros IAAF ovládli Twellová a Merga…
Trojnásobná vítězka juniorské kategorie ME v krosu a „vycházející hvězda“ letošní sezony dle EAA Britka Stephanie Twellová se ve svých 19 letech prosazuje už i mezi dospělými. Na domácí půdě v Antrimu vyhrála ženskou kategorii mítinku kategorie IAAF Cross county Permit, když na trati o délce 5,6 km porazila po výkonu 18:25 o jedinou vteřinu irskou závodnici Deidru Byrnovou. Mezi muži byl v taktéž těsném finiši nejrychlejší Etiopan Imane Merga, který favorizovaného Boniface Kipropa z Ugandy předčil na trati 9572 m dlouhé o dvě sekundy.

…Muturi vítězem maratonu v Xiamenu…
První významný maraton roku oceněný nejvyšší klasifikací Gold Label od IAAF vyhrál v novém traťovém rekordu 2:08:51 Keňan Samuel Muturi a získal nárok na celkovouz odměnu 45 tisíc USD. Původní nejrychlejší čas za 7 let konání závodu pokořil také druhý v pořadí, Etiopan Negari Terfa. Třetí byl Maročan Rašíd Kisri. Ženskou kategorii ovládly domácí závodnice, přičemž nejrychlejší byla s časem 2:29:52 Chen Rong. Závodu se prý účastnilo přes 30000 běžců ze 37 zemí.

…Niedermayer a Johnsonová kralovali tyčce v Reno
Americký národní tyčkařský „summit“ vyhráli v konkurenci převážně domácích závodníků Darren Niedermayer a Chelsea Johnsonová, kteří předvedli 560, resp. 445 cm. Stejnou výšku jako vítězka zdolala i Brazilka Fabiana Murerová. Bývalá světová rekordmanka Stacy Dragilaová byla s 425 cm pátá, stejně jako mezi muži olympijský vítěz z Atén Tim Mack, který skončil soutěž s výkonem 540 cm.