přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

24. července 2010, 22:08

Co je spojuje? Finálové ambice

Oštěpařka Klimešová, dálkař Novotný, překážkářka Škrobáková, tyčkařka Ptáčníková, sprinterka Rosolová... Kromě toho že patří do stejné manažerské skupiny, všichni shodně hlásí: v Barceloně chceme do finále.

Jistěže nejsou jedinými z českého týmu, kdo má v Barceloně na solidní umístění, ale nepochybně mezi potenciální finalisty patří. Jak se cítí před odletem? V jakém jsou rozpoložení? Přečtěte si na následujících řádkách.

105_9803.jpg
Jiřina Ptáčníková, všechna fota: www.graf.cz

Asi nejvíce mluví papírové předpoklady pro tyčkařku Jiřinu Ptáčníkovou. S osobním maximem 466 cm, které si vytvořila na národním šampionátu, jí v letošních evropských tabulkách patří pátá příčka. „Už se moc těším. Mým cílem je probojovat se do finále, a když bych zopakovala 5. místo jako na halovém MS, tak bych byla spokojená,“ prohlásila pro internetové stránky manažerské skupiny Top athletics, kam stejně jako ostatní zmínění v tomto článku patří. „Natrénováno mám na výkon okolo 470 cm, tak doufám, že tu výšku pokořím právě na ME v Barceloně. A moje motivace? Baví mě vyhrávat a mám radost, když se z mých úspěchů raduje i okolí, hlavně lidé, kteří mě podporují,“ doplnila přítelkyně překážkáře Petra Svobody, která se však momentálně musí vyrovnávat s jednou velkou nepříjemností. Z Monaka, kde v pátek závodila na mítinku Diamantové ligy, jí totiž dosud nedorazily tyče.

105_9806.jpg
Denisa Rosolová

Denisa Rosolová už rozřešila dilema, na které ze sprinterských tratí v katalánské metropoli nastoupí. Vybrala čtvrtku a podle prvních signálů to byla volba šťastná. Jednak se zde nepředstaví obhájkyně titulu Vanja Stambolovová z Bulharska, která dala přednost překážkám, jednak byly zrušeny rozběhy, což pro oporu štafety znamená o jednu potenciální čtvrtku méně. „Docela hodně jsme trénovaly před republikou, tak už to necháme doznít. Ležíme a čekáme, jestli přijde forma :-D. Určitě bych chtěla do finále. Motivuje mě konečně prodat, co ve mně je :)“ vzkázala šestá žena letošních tabulek.

105_9807.jpg
Lucie Škrobáková

Na osmičlenné finále chce zaútočit i překážkářka Lucie Škrobáková. Stříbrné medailistce z loňského HME patří aktuálně desátá příčka v žebříčku. "Mistrovství ČR mě moc potěšilo, neboť mi poprvé v sezoně vyšel závod, ale hlavně dobré podmínky. Já mám horko na závodech ráda, takže mi ty třinecké sobotní teploty vůbec nevadily ba naopak. Když je takové horko, tak se mi méně ozývají problémy se zadními stehny,“ prohlásila svěřenkyně Jany Jílkové. „Příprava na Barcelonu běží podle představ a plánů a jen doufám, že tam mi to letos vyjde na to běžet minimálně SB. Cílem je samozřejmě finále, a když se tam probojuji, tak samozřejmě pak budu bojovat o co nejlepší umístění. Tuhle sezonu jsem odtrénovala hodně poctivě, a tak bych byla ráda, kdyby přišlo zasloužené zúročení,“ dodala.

105_9809.jpg
Jarmila Klimešová

Těsně za nejlepší dvanáctkou, do níž by ráda pronikla, je v tabulkách oštěpařka Jarmila Klimešová. „Poslední závody nebyly dle mých představ, ale po týdenním sousedění v Nymburce a finálové přípravě na Julisce se cítím lépe a konečně bych mohla prolomit kvalifikační limit a postoupit do finále!!! Palce mi bude držet "celá" Zlatá Olešnice v čele s mým Honzíkem, kamarádi rodina a hlavně mamča, která se pravě vrátila z ME veteránů a přivezla zlatou medaili z oštěpu za 34.01 m,“ říká svěřenkyně Jana Železného.

105_9827.jpg
Roman Novotný

Stejná příčku, tedy třináctá, patří v redukovaných tabulkách i dálkaři Romanu Novotnému, který by na ME rád navázal na překvapivé finále z olympijských her v Pekingu. „Na Barcelonu se už moc těším. Hlavně na samotný závod. Stadion mám moc rád a vyhovuje mi. Připravuji se na to, jak nejlépe umím, tak doufám, že se mi povede postoupit do finále a v něm předvést to, na co mám. V Barceloně jsem už párkrát byl a chtěl bych shlédnout ještě nějaké stavby od Gaudího, které jsem v minulosti nestihl,“ plánuje česká dálkařská jednička.

Adam Pražák

Vytisknout