přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. srpna 2007, 15:31

Clayovi role outsidera vyhovuje

Americký svaz (USATF) představil své favority. Kromě Šebrleho soupeře Claye na tiskovce promluvili o svých pocitech také Felixová, Perryová, Richardsová nebo Spearmon.

S desetibojařem Bryanem Clayem, obhájcem titulu, USATF na medaili nepočítá. Tomu však tato role celkem vyhovuje. Podle serveru IAAF řekl, že byl v této pozici několikrát, třeba i v Helsinkách, kde vyhrál. "Očekávám, že budu v průběhu závodu na úrovni amerického rekordu. Ale hlavně předpokládám, že budu nad hranicí mého osobáku, nebo na ní. Jak hodně velký bude náskok, to nevím, záleží na podmínkách a jak půjde soutěž."


Foto: Graf.cz


Šampionka z dvoustovky v Helsinkách Allyson Felixová se především radovala, že je zdravá a moc se těšila, až MS vypukne. "Jsem trochu nedočkavá, raději bych už byla na dráze a závodila místo čekání," svěřila se. Promluvila také Felixové soupeřka Sanya Richardsová, která se po nezdaru v americké kvalifikaci na "své" čtvrtce musí spokojit se startem na poloviční trati. Ví, že není největší favoritkou, za tu považuje právě Felixovu a také Veronicu Campbellovou, přesto chce ukázat, že je připravena držet s nimi krok. "Chci být známá jako komplexní sprinterka," sdělila světová atletka loňského roku.

Sprinterka překážkářka Michelle Perryová není tak nedočkavá jako Felixová. Obhájkyně titulu z minulého MS 2005 nechce o tlaku na svou osobou přemýšlet. "Myslím, že to působí, jen když si to připustíte. Ale já prostě vyběhnu a udělám vše pro úspěch."

Wallace Spearmon, stříbrný ze šampionátu v Helsinkách na dvoustovce, si v Ósace neklade jiný cíl než zlato. Očekává ale velký souboj s dalším Američanem Tysonem Gayem a Jamajčanem Usainem Boltem.

Michal Procházka

Vytisknout