přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Clay a Isinbajevová podléhají slabostem v jídle

Přesně podle zažitého vzoru muž především na slané, žena na sladké si dopřávají olympijští šampioni bramborové lupínky a čokoládu. Zjistil internetový spikesmag.com.

Bryan Clay se prý stravuje docela zdravě, ale kvůli jeho slabosti pro chipsy mu je jeho žena přestala nakupovat. „Je to moje zkáza,“ přiznává a upřesňuje, že zvlášť ujíždí na slané a octové. „Bez problému sním balení na posezení. Moje žena už je nekupuje, kdyby je koupila, vydržely by v domě tak jeden den, protože jakmile bych na ně přišel, byly by pryč. Prostě bych sedl a snědl je. V tu chvíli vůbec nehledím na to, co jím,“ rozpovídal se o ne zrovna lichotivém „stravovacím návyku“.


"Konečně" na krabici s Wheaties...

Clayovo marketingové spojení s cereáliemi Wheaties, populárními v zámoří, můžeme považovat za vhodnější příspěvek atleta pro veřejnost. O reklamu si desetibojař v podstatě řekl sám. Po svém triumfu v Pekingu na otázku reportéra, co by chtěl teď dělat, totiž odpověděl: „Chtěl bych být na krabici s Wheaties.“ Sen se mu splnil o pár týdnů později, když jej firma oslovila spolu s další zlatem ověnčenou z OH, gymnastkou Liukinovou. Clay není prvním americký desetibojařským vítězem, který svou tvář propůjčil vločkám, v roce 1976 to byl Bruce Jenner, o 20 let později pak Dan O’Brien.

Svědomí Jeleny Isinbajevové tíží přeci jen o něco menší přečin. Čokoládě se přiznávají i pozitivní účinky na nervovou soustavu a podobně. Přesto přiznání závislosti od ruského stroje na světové rekordy a zlaté medaile překvapilo. Dvojnásobná olympijská šampionka si dopřává 100gramovou tabulku denně, v době tréninku množství omezuje až na pětinu, přesto je čokoláda součástí její stravy pravidelně. „V sezóně se vůbec snažím nejíst moc sladkého, čokolády, chleba, těstovin a cukru,“ tvrdí světová atletka roku. A stejně tak vyhlašuje, že „špatnou morálku“ si byla schopná odepřít v době klíčové soutěže v Pekingu. „Jedině tady jsem nejedla a byla jsem hladová. A když jsem hladová, pomáhá mi to skočit výš,“ uzavřela.

Michal Procházka

Vytisknout