přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. prosince 2006, 13:57

Cítil jsem, že zase letím

Po komplikovaném zranění odrazové nohy a vynechané sezoně trénuje výškař Jaroslav Bába na halovou sezonu 2007. Hodlá do ní skočit naplno. "Chci, aby se mě soupeři báli."

Sílu před podzimní přípravou nabíral týden v Egyptě. Začátkem října začal trénovat a absolvoval přípravu v Tatrách. "Hodně jsem toho naběhal a zhubl pět kilo. Bylo to, jako bych shodil těžkou vestu," říká Jaroslav Bába zapáleně. "V listopadu mě však zamrazilo. Začal jsem cítit bolesti v achilovce, ale nakonec se ukázalo, že bolest vystřelovala ze zad a je to již za mnou."

Před několika dny přiletěl Bába ze soustředění na Kanárských ostrovech. "Tam jsme s trenérem začali dělat víc techniku a mám z toho dobrý pocit. Cítil jsem, že zase letím." V lednu čeká na bronzového medailistu z OH v Aténách konečná fáze přípravy v Praze na Strahově.

"Chci, aby se mě soupeři báli," říká Bába s tím, že do halové sezony vstoupí naplno. "Nechci pomalý rozjezd. Konkrétní cíle si kromě halového mistrovství Evropy nedávám, chci se výkonnostně vrátit na svou dřívější úroveň." Jaroslav Bába absolvoval v září dva exhibiční mítinky, na kterých předvedl 2.05 metru. V tréninku skáče podobné výšky. "To bylo ale jen tak ze tří kroků a před pořádným tréninkem," říká k tomu. "V Hustopečích to bude o něčem jiném..."

Halová sezona Jaroslava Báby:

20. 1.        Hustopečské skákání (MVT) - Hustopeče
23. 1.        Ostravská laťka (MVT) - Ostrava
25. 1.        Beskydská laťka (MVT) - Třinec
3. 2.          Hochsprung mit musik - Arnstadt
13. 2.        Banskobystrická laťka - Banská Bystrica
15. 2.        Novinářská laťka 2007 - Praha
20. 2.        GE Galan - Stockholm
24.-25. 2.  Mistrovství ČR mužů a žen v hale - Praha
2.-4. 3.      Halové mistrovství Evropy - Birmingham

David Klempíř

Vytisknout