přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Číňanům přibylo jen pár medailových nadějí

Když byla Číně přidělena v roce 2001 olympiáda, čekal se strmý nástup zejména atletů. Podívejme se, jak jsou reálné medailové naděje necelý rok před Hrami.

V Ósace získali čínští atleti kompletní medailovou sadu. Mezi adepty na stupně vítězů budou příští rok určitě patřit Liu Xiang (zlato na 110 m př.), Chunxiu Zhouová (stříbro v maratonu), a Wenxiu Zhangová (bronz kladivo).

Reálnou šanci na úspěch v podobě zisku kovu má Xiangův kolega Dongpeng Shi - 5. na MS. Mezi muži mohou dále překvapit maratonci, dva již mají zaběhnuto pod 2:09 (Ren Longyun, Han Gang). Ze skokanských disciplín má největší šanci na úspěch trojskokan Zhong Minwei s OR 17.27 m. Hned několik chodců má již některé dílčí úspěchy za sebou, zahrozit může na dvacítce Li Gaobo (13. v Ósace) nebo Han Yucheng, na padesátce pak Yu Chaohong (4. z OH v Aténách), Sun Chao (7. v Ósace) a Zhao Chengliang.

Mezi ženami se největší naděje domácích budou upírat k vytrvaleckým disciplínám. Zhang Yingyingová zvládá výborně tratě od pětky po maraton. Huina Xingová obhajuje zlato z desítky. Na maratonu disponuje Čína 10 běžkyněmi pod 2:30. Hlavní chodeckou ambici zosobňuje Hongjuan Songová. Po medaili se ale ohlíží také čtvrtkařka překážkářka Xiaoxiao Huangová. V technických disciplínách bude Čína spoléhat především na koulařky, v Ósace sice medaili nezískaly, ale všechny se vešly do užší finálové osmičky - Ling Liová (4.), Meiju Liová (6.) a Lijiao Gongová (7.).