přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

20. května 2005, 15:29

Cílem Báby je medaile z mistrovství světa

Zítra se na svůj první start v letní sezoně chystá výškař Jaroslav Bába. Vrcholem pro něj bude světový šampionát, kde chce získat jednu z medailí.

Prvním startem v nadcházející letní sezoně bude pro nejlepšího českého výškaře Jaroslava Bábu I. kolo Česká spořitelna extraligy. Fanoušci se tak na svěřence trenéra Dudy a mnoho dalších českých atletů mohou přijet podívat zítra na kladenské Sletiště. Bronzový z olympiády v Aténách se představí také na mítinku v Turnově, v Uherském Brodu, na Zlaté tretře. Zlatá liga letos do programu výšku mužů zařadila, proto se na českého výškaře mohou těšit i na mezinárodní scéně.

"Těším se hlavně na Zlatou tretru. Vloni výška zařazena nebyla, ale letos je to naštěstí jinak. Chci se představit před skvělým domácím publikem se skvělými soupeři," uvedl Bába, který se na ostravské tretře utká se Švédem Holmem, Rusem Rybakovem a Jihoafričanem Freitagem. "Na závod se chci dobře připravit, a na těch vyšších výškách hlavně nebudu sám," narážel Bába na kvalitu soupeřů.

Bába prošel kvalitní přípravou na Kanárských ostrovech, pak se ale objevily problémy se zády. Vyhozená ploténka mu znemožnila plně trénovat na soustředění v Olomouci. V současné chvíli ale již žádné komplikace nemá. Další soustředění plánuje Bába měsíc před odletem do Helsinek. Chce si zopakovat tréninkový týden v Tatrách, který se mu osvědčil už při loňské přípravě na olympiádu. Dudův svěřenec bude startovat i na mistrovství Evropy do 22 let, vrcholem sezony ovšem pro vítkovického závodníka bude světový šampionát, který se letos koná v Helsinkách. Limit má již splněný ze zimní sezony, a tak se může v klidu soustředit na svůj letošní cíl - medaili z mistrovství světa. Motivací mu může být i sázka se sponzorem. Pokud Jarda dokáže z Helsinek medaili přivézt, čeká ho týdenní plavba na luxusní lodi.

V září by rád dokončil maturitu na sportovním gymnáziu v Ostravě. "Je to šibeniční termín, ale snad to zvládnu, písemkama jsem prošel, čekají mě ještě ústní zkoušky," říká teprve dvacetiletý Jaroslav Bába.

 

Karolína Farská

Vytisknout