Čičerovová zářila v Arnstadtu

sobota 4. února 2012
V Mekce halového skákání do výšky tentokráte předčily atletky své mužské protějšky. Nejvíce se vytáhla Anna Čičerovová ruským národním rekordem 206 cm. Jaroslav Bába byl mezi muži pátý.

V německém městečku jménem Arnstadt bylo v roce 2006 utvořeno zásluhou švédské skokanky Kajsy Bergqvistové stávající světové maximum v hale. Dnes na téže místě málem zvonil jejímu zápisu umíráček, přičemž hrobařkou a současně novou vládkyní mohla být Ruska Anna Čičerovová. Světovou rekordmankou se úřadující šampionka z Tegu sice nakonec nestala, nicméně národní ano, a po výkonu 206 cm se zařadila na třetí místo dlouhodobých tabulek po bok Kostadinové a Vlašičové.

Dařilo se i Belgičance Tie Hellebautové, která při svém druhém startu po ukončení mateřské „dovolené“ skočila 197 cm a skončila třetí za další Ruskou Irinou Gordějevovou, jíž podlehla pouze na pokusy. Naopak obtížně se po pauze způsobené zraněním achilovky hledá Němka Ariane Friedrichová. Hvězda, která v minulosti běžně skákala přes dva metry, se musela spokojit s výkonem 184 cm a posledním místem v devítičlenném startovním poli.

Mezi muži zůstalo maximem 230 cm, přičemž tuto výšku se povedlo skočit třem skokanům. Vítězem se stal Rus Alexej Dmitrik před krajanem Ivanem Uchovem a Řekem Konstadinosem Baniotisem. Jediný český účastník v soutěži, Jaroslav Bába, překonal nejvýše 224 cm a skončil pátý.

V německém městečku jménem Arnstadt bylo v roce 2006 utvořeno zásluhou švédské skokanky Kajsy Bergqvistové stávající světové maximum v hale. Dnes na téže místě málem zvonil jejímu zápisu umíráček, přičemž hrobařkou a současně novou vládkyní mohla být Ruska Anna Čičerovová. Světovou rekordmankou se sice nakonec nestala, nicméně národní ano, a po výkonu 206 cm se zařadila na třetí místo dlouhodobých tabulek po bok Kostadinové a Vlašičové.