přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

25. října 2011, 16:23

Chodkyně Drahotovy vyhrály juniorskou desítku v Bergamu

Anežka si dokonce vylepšila osobní rekord o více než dvě minuty a časem 46:46 se zařadila na druhé místo světových dorosteneckých tabulek letošního roku. Mezi juniorkami je 5.

Šestnáctiletá dvojčata Drahotova se letos poměrně poctivě střídala v chodeckých úspěších. Zatímco na MS určené jejich věkové kategorii v Lille byla úspěšnější Anežka, která obsadila šestou příčku, pozdější ME mezi staršími soupeřkami v Tallinnu vyšlo pro změnu lépe Elišce, jež obsadila čtvrtou příčku.


Dvojčata Drahotova bok po boku při chodeckém svátku v Poděbradech 2011. V letošní sezoně ale jen málokdy dokončily se vzájemným malým odstupem - foto: www.graf.cz

V nedělním závodě v italském Bergamu měla svůj den opět Anežka, která vyhrála juniorkám určenou desítku v novém osobním rekordu 46:46, jímž zaútočila na tabulkově nejlepší letošní dorostenecký výkon 46:20 Číňanky Dandanové. Vysoko je i ve statistikách juniorek, neboť jí patří pátá příčka hned za Valeovou z Irska, mistryní světa z Lille.

V Bergamu vyhrála Anežka s přehledem. Na svoji sestru Elišku, která došla na druhém místě, získala bezmála čtyřminutový náskok (čas Elišky - 50:42). Třetí byla po výkonu 52:26 Švýcarka  Bestová, kterou do cíle následovaly další Češky Adéla Frydrychová (53:40) a Barbora Havranová (53:45).

Výsledky 

Adam Pražák

Vytisknout