přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. května 2005, 20:55

Chodecká reprezentace míří do Miškolce

V sobotu se v maďarském Miškolci uskuteční Evropský pohár v chůzi. O limit na MS se pokusí Miloš Holuša.

Česká chodecká reprezentace, která se do maďarského Miškolce vydá zítra ráno, bude ochuzena o nejlepší českou chodkyni Barboru Dibelkovou. Tu trápí stehenní sval, a proto start na Evropském poháru zrušila. Zřejmě bude chybět i další zástupkyně něžného pohlaví Monika Choděrová. V Miškolci se tak z žen představí Monika Žídková, Hana Herberová a juniorka Lucie Pelantová.

Mužská část výpravy odcestuje kompletní ve složení Holuša, Malysa, Chaloupka a junior Vítek Hrdlička.

Evropský pohár v chůzi je pro chodce jednou z možností plnění limitu na světový šampionát, který se uskuteční v létě v Helsinkách. Start ve Finsku má z chodců prozatím jistý pouze Barbora Dibelková, která normu pro mistrovství světa splnila již v loňském roce.

Dibelková, stejně jako Holuša, zašla čas potřebný pro start na světovém šampionátu i letos v březnu na mistrovství světa Ruska. Tento závod však nebyl zařazen mezinárodní federací mezi závody, kde se dají limity plnit a ani zpětně zatím jejich platnost nepotvrdila. Čtyřicetiletý Miloš Holuša se tak na rozdíl od své kolegyně bude o limit (kritérium je 1:23:00 hodiny) pokoušet znovu, právě v sobotu na Evropském poháru v chůzi. 

Karolína Farská

Vytisknout