Chodec Schrom na MEJ, Ogrodníková také na překážkách

AKTUALIZOVÁNO II - Dva junioři splnili limity na evropský šampionát do Nového Sadu.

Nikol Ogrodníková hned v úvodním závodě při španělské lize splnila limit v oštěpu, kterému se hodlá nyní více věnovat. Všestranná atletka, bronzová z MEJ z Hengela 2007 v sedmiboji, však zvládá výborně i krátké překážky. To dokázala včera v Bělehradě, ačkoli jí k nominačnímu výkonu pomohl vítr přesně na povolené hranici 2 m/s. V srbské metropoli jí změřili 13.90, sedm setin za jejím osobním maximem z loňské MČR juniorů v Praze na Slavii. V závodě skončila osmá, vyhrála Američanka Jenny Adamsová za 13.15. Ogrodníková závodila také v oštěpu, kde dosáhla na lepší umístění (3.), ovšem s odstupem za vítěznou domácí Tatjanou Jelacaovou (58.50). Své náčiní poslala  svěřenkyně Aleše Dudy letos potřetí za 50 metrů, tentokrát o 55 cm.
Druhou českou zástupkyní v Srbsku byla Katreřina Čechová, na hladké stovce jí změřili 11.95 (+1.5). To stačilo na šesté místo za vítěznou Stephanie Durstovou (USA, 11.27). Na plánovaný dvojstart nedošlo, ke dvoustovce již nenastoupila.
Výsledky z Bělehradu

Chodeckou desítku Na Rynek Marsz v polském Krakově ovládli Kjersti Plätzerová za 41:41 a Valerij Borčin 38:11. Za Norkou došly v těsném závěsu obě další medailistky, Kaniskinová, olympijská vítězka z Ruska, o vteřinu, Portugalka Rigaudová o 3 s zpět. České reprezentantky obsadily umístění na konci první a začátku druhé desítky. Zuzana Schindlerová si za osobní rekord 46:52 vysloužila 10. místo, Lucie Pelantová 11. za 47:28. Olympijského vítěze Borčina na stupně vítězů doprovodil bratr ženské šampionky Erik Tysse (38:38) a Francouz Yohan Diniz (38:46). Veterán Jiří Malysa a junior Pavel Schrom došli na 24. a 25. místě ve shodném čase 44:18 a druhý jmenovaný tím o 22 vteřin splnil kritérium potřebné pro mistrovství Evropy juniorů.
Výsledky z Krakovamuži / ženy

Na skokanském mítinku v Innsbrucku se čeští tyčkaři neprosadili. Štěpán Janáček i Jan Kudlička zdolali 520 centimetrů, což jim stačilo na čtvrté, resp. páté místo. Tuto výšku zdolali skokané od třetího do sedmého místa. Zvítězil Němec Fabian Schulze, který za 561 cm překonal rekord mítinku. To samé se povedlo i v dálce jeho krajankám Melanie Bauschkeové a Sosthene Moguenaraové, které si obě připsaly 661 cm. Mužům vládl domácí Julian Kellerer s 774 cm.
Výsledky z Innsbrucku

Čtveřice českých reprezentantů závodila v katalánském Palafrugellu, všichni dosáhli na medailová umístění. Štěpán Wagner vyhrál dálku za 7.72, Lenka Masná byla druhá na 1500 m (4:21.77), stejně jako Jakub Vadlejch v oštěpu (70.54), třetí skončila kladivářka Kateřina Šafránková (62.79).