přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Chodci na MU v Litvě třetí

V litevském Alytu dnes proběhlo mezistátní utkání v chůzi. Zúčastnili se domácí, jejich sousedi Lotyši, Švédové a my. Němci jen v juniorských kategoriích.

V Litvě se na mezistátním utkání závodilo ve čtyřech kategoriích. Tříčlenná družstva mužů (20 km), žen, juniorů (10 km) a juniorek (5 km) měla na startu i ČR, do bodových výsledků se započítali dva lepší. Zejména díky ženám, které byli ve své kategorii druhé, jsme obsadili celkově třetí místo. Muži byli 4., juniorky 5. (v obou případech to byla poslední místa), junioři 4..

Nejlepšího individuálního výsledku dosáhla Barbora Dibelková. Dvacátá z letošního MS, 5. z minulého světového šampionátu, došla v Litvě v redukovaném pořadí na týmy soutěžící v MU 3. místo (absolutně pak 5.). Zuzana Schindlerová obsadila solidní 5. (9.) příčku, hned za ní byla Lucie Pelantová (10.).
Kvalitní umístění zaznamenal také junior Roman Říha, byl 6. (redukovaně i absolutně). Jeho reprezentační kolegové však figurovali v druhé polovině startovního pole - Jakub Zajíc 9. (11.), Lukáš Gdula (13.).
Mezi muži byl nejlepší Miloš Holuša 6. (13.), mezi juniorkami Kristýna Pušová 8. (12.).

Kompletní výsledky jsou zde.

Michal Procházka

Vytisknout