Chci z Helsinek medaili, citují Masláka

pátek 30. března 2012
Webové stránky evropské atletické asociace zveřejnily článek s názvem, který by se dal přeložit následovně: Pavel Maslák se vrací na dvoustovku a může v Helsinkách překvapit.

Pavel Maslák zazářil na nedávném halovém mistrovství světa v tureckém Istanbulu, kde se probojoval do finále běhu na 400 m a obsadil v něm pátou příčku. V bojích o medaile by jediným Evropanem, což vzbudilo pochopitelný zájem redaktorů webových stránek Evropské atletiky. Pavel však takový výsledek nepřeceňuje. „Neznamená to, že pokud by to bylo mistrovství Evropy, tak bych určitě vyhrál. Silní byli v sezoně Britové, ale v Turecku neměli moc štěstí,“ upozornil jednadvacetiletý svěřenec Dalibora Kupky.

„Myslíme si, že si budu muset ještě takových čtyři, pět let počkat, než se ze mě stane kvalitní čtvrtkař,“
dodal s tím, že se letos chystá orientovat na dvoustovku, v níž vloni vybojoval bronz na evropském šampionátu do 23 let. „Mým cílem pro letní sezonu není jen získat medaili na mistrovství Evropy v Helsinkách a uspět na olympiádě, ale také pokořit národní rekord na dvoustovce,“ připomenul Pavel výkon 20.60 Jiřího Vojtíka z roku 2008, za kterým vloni zaostal jen o pár setin.

Zatím jediným českým sprinterem, který dokázal získat medaili z dvoustovky při evropském šampionátu, byl v roce 1946 bronzový Jiří David. „Pokud by tedy Maslák splnil první ze svých cílů, dostal by se do velmi výlučné společnosti,“ píše autor článku, jehož celou verzi v angličtině si můžete přečíst zde.