přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. listopadu 2011, 11:26

Chambers odložil svůj návrat

Britský sprinter Dwain Chambers oddálil svůj návrat na atletickou dráhu po dvouletém zákazu aktivní činnosti.

První start po dlouhé přestávce měl bývalý mistr Evropy na 100 metrů absolvovat tuto sobotu na domácí půdě v Birminghamu, ale ze startovní listiny se nechal vyškrtnout. Chambers se do světa sportu chce vrátit s čistým štítem, ovšem jeho dopingová aféra se mu dosud nezdá zcela urovnána. „Rozhodl se, že nebude závodit, dokud se všechny záležitosti nedají do pořádku,“ vyjádřila se k situaci mluvčí britské atletiky Helen Wyethová. 

Dnes sedmadvacetiletý sprinter byl potrestán v listopadu 2003 zákazem činnosti na dva roky po pozitivním testu na anabolický steroid THG (tetrahydrogestrinon). Preparáty mu dodávala firma BALCO, která stála za distribucí THG řadě dalších špičkových sportovců.

Chambers loni v prosinci v rozhovoru pro BBC uvedl, že tyto preparáty užíval už od počátku roku 2002, což dalo případu nový rozměr. „Informace vycházející z tohoto rozhovoru hovoří o novém potenciálním porušení pravidel,“ prohlásil mluvčí Mezinárodní atletické asociace IAAF Nick Davies, „budeme pokračovat ve vyšetřování.“ Do 21. února se má Chambers spojit s IAAF a své prohlášení objasnit.  

Tomáš Klement

Vytisknout