přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

23. května 2003, 11:46

Čeští závodníci na vrhačský mítink v Halle

Osm českých reprezentantů seniorské kategorie bude startovat na vrhačském mítinku v německém Halle.

Tradiční závody se uskuteční o nadcházejícím víkendu. Sobotní program obstarají závody dorostenců a juniorů, hlavní soutěže přijdou na řadu v neděli 25. května. Pro účast v Halle se rozhodl také trojnásobný olympijský vítěz a mistr světa a světový rekordman v hodu oštěpem Jan Železný. Změnil tak svůj původní plán otevřít letošní sezonu 12. června domácím vystoupením na Zlaté tretře v Ostravě. I pro většinu ostatních českých závodníků bude mítink v Halle prvním ostrým měřením sil této sezony.
Foto: F. Macák


Vedle Jana Železného se na vrhačském mítinku představí kladiváři Pavel Sedláček a Vladimír Maška a koulaři Michal Oertelt a Antonín Žalský. Mezi ženami pak budou startovat Věra Pospíšilová v hodu diskem, Lucie Vrbenská v kladivu a oštěpařka Barbora Špotáková. Spolufavority českých atletů ve většině disciplín budou domácí závodníci. V diskařském sektoru se objeví Lars Riedel, Nigerijec Chima Ugwu a Maďar Zsoltán Kövágó, tedy účastníci nedávného Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově.

Úvodní test své formy zažije v Halle také čtvrtá diskařka loňského mistrovství Evropy Věra Pospíšilová. „Do Halle se jedu hlavně rozzávodit,“ uvádí čtyřiadvacetiletá závodnice. „O svém výkonu nechci spekulovat, hodně bude záležet také na počasí.“ dodává Pospíšilová, která si před čtyřmi lety právě v Halle vytvořila osobní rekord. „Bylo tam velice příjemné prostředí a hlavně diváci vytvářeli perfektní atmosféru,“ vzpomíná Pospíšilová na svůj rekordní závod.

Účastník tří olympiád, kladivář Pavel Sedláček, do závodu v Halle nastoupí po tréninkovém výpadku. „Měl jsem teď problémy se zády a čtrnáct dní jsem neházel,“ uvádí pětatřicetiletý závodník Dukly Praha. „Ke startu v Halle jsem se rozhodl teprve včera,“ dodává. Mítinku v Halle se Sedláček zúčastnil už mnohokrát. „Vím, že jsou tam vynikající podmínky. To je hlavní důvod, proč do Halle jedu,“ zdůvodňuje. 1. června by měl Sedláček startovat na mítinku ve slovinské Lublani, teprve potom rozhodne o svém dalším programu.

Česká atletika bude mít v Halle zastoupení také v dalších kategoriích. Mezi největší favority ve vrhu koulí dorostenců se řadí Remigius Machura, který už splnil limit pro účast na červencovém MS do 17 let v Sherbrooke. Ostatní závodníci jsou zařazeni do kategorie do 22 let. Talentovaná Jana Kárníková bude startovat ve vrhu koulí i hodu diskem, Arnošt Holovský v disku a v kladivářském sektoru diváci uvidí Dušana Krále. 

Tomáš Klement

Vytisknout