přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

18. září 2010, 20:38

Čeští žáci předčili Slováky i díky dvěma NR, v Talence vedou Kasjanov a Černovová

Na domácí půdě v Hodoníně vládla obě česká družstva žáků, dvakrát se měnily národní tabulky rekordů. V čele mítinku ve francouzském Talence, který je klíčový pro celkové umístění v IAAF Challenge vícebojařů, jsou po prvním dnu Ukrajinec a Ruska. Klučinová průběžně šestá, Cachová 12.

Hodonín
Mezistátní utkání žáků se slovenskými protějšky skončilo v Hodoníně jednoznačným výsledkem. V obou kategoriích zvítězil český „A“ tým před výběrem s označením „B“, slovenští žáci i žákyně obsadili třetí příčku. Převaha domácích byla markantní ve většině disciplín. Hosté zvítězili jen pětkrát ze 36 možností a naopak se v řadě případů stalo, že se ve vrchních patrech seřadili všichni čtyři čeští zástupci a až po nich následovali jejich slovenští kolegové.

Z jednotlivých výkonů je třeba vypíchnout především národní rekordy, o oba se potarali sprinteři. Nejprve na trati 200 m př. zaběhl Tomáš Homola v mírném protivětru -0.1 m/s čas 25.40, čímž o 6 setiny vylepšil 5 let starý výkon Jana Solfonka. A na samý závěr utkání podtrhli výborný výkon celého týmu štafetmani na 3x300 m, když ve složení Žurovec, Svačina a Černák srazili z dosavadního českého maxima 79 setin a vylepšili jej tak na 1:50.16.

Za nejlepší výkon ženského týmu byla oceněna chodkyně Eliška Drahotová, která zvládla trojku za 14:59.65. "Povedlo se, co se povést mělo," mohl tak zhodnotit zástupce šéftrenéra Tomáš Purman. "Klaplo to parádně a to včetně organizace, která byla velice dobrá. Všichni, včetně realizačního týmu, odvedli dobrou práci," pochaloval si.    
Výsledky

Tallence
Eliška Klučinová nasbírala v prvním dnu sedmiboje v Tallence 3624 bodů a patří jí šestá příčka, 5 bodů za Ukrajinkou Melnyčenkovou. Svěřenkyně Martiny Blažkové složila svůj součet díky překážkám za 14.24 s, výšce 182 cm, kouli do vzdálenosti 13.67 m a dvoustovce za 24.81 s. Její  o dva roky mladší reprezentační kolegyně Kateřina Cachová  je zatím 12. po výkonech 14.07, 176, 11.52 a 25.31. Ženské soutěži zatím vévodí Ruska Černovová s průběžným součtem 3828 bodů a náskokem 24 b na Ukrajinku Dobryňskou. Třetí je už s větším odstupem Kanaďanka Zelinková (3672 b).

Mezi muži je na tom po polovině soutěže nejlépe Ukrajinec Kasjanov, který nasbíral  4295 b a má k dobru 69 b na druhého v pořadí, jímž je Kubánec García. Třetí je už s více než  stobodovou ztrátou Němec Behrenbruch.  Mistr Evropy, domácí Barras, je průběžně na šesté příčce. V závodě už nepokračují třeba Bělorus Kravčenko nebo Estonec Pahapill.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout