přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

28. března 2003, 12:20

Čeští výškaři se přesouvají na Kanárské ostrovy

Následující tři týdny stráví trojice českých reprezentantů ve skoku vysokém soustředěním ve středisku Maspalomas

na Kanárských ostrovech. Původně plánovaný odlet v sobotu 29. března byl o den posunut. Příprava v Maspalomas potrvá do 19. dubna, kdy se Iva Straková, Tomáš Janků a Svatoslav Ton vrátí zpět do České republiky. Letošní mistryně republiky v hale Iva Straková je po zdravotní stránce naprosto v pořádku.

Foto: Josef Čech

„Nechci nic zakřiknout, ale momentálně jsem na tomzdravotně perfektně,“ říká účastnice halového MS v Birminghamu a doufá, že tento stav vytrvá i do skončení soustředění. V Maspalomas zaměří Straková svou přípravu zejména na silový trénink, chce také hodně naběhat. „Bude to pro mě největší příprava před letní sezonou,“ konstatuje Straková, „v Maspalomas bude spousta času na dvoufázový trénink.“ Pro letní sezonu 2003 si Dvaadvacetiletá výškařka Olympu Praha klade poměrně konkrétní cíle. „V Paříži se chci určitě probojovat do finále,“ vzhlíží Straková k srpnovému mistrovství světa, „loňské mistrovství Evropy, ani halové mistrovství světa v Birminghamu mi nevyšlo tak, jak bych očekávala, takže uspěju snad do třetice.“ Iva Straková se ještě vrátila k nedávnému halovému MS v Birminghamu: „Velice mě překvapilo, že se tam deset závodnic dostalo přes 195 cm. Takovou úroveň jsem nečekala.“

Jako všeobecnou přípravu pojme soustředění na Kanárských ostrovech Tomáš Janků. V Maspalomas bude hodně běhat a posilovat. Tréninkovým partnerem Tomáše Janků bude jeho oddílový kolega Svatoslav Ton. Tuto spolupráci hodnotí Janků nanejvýš kladně: „Trénovat s výkonnostně stejným typem závodníka je to nejlepší, co může být.“ Se svým zdravotním stavem je závodník pražské Dukly rovněž velice spokojen. „Jsem stoprocentně v pořádku. V přípravě se tak můžu v klidu zaměřit na technické záležitosti,“ pochvaluje si Janků. O svých cílech český výškař už nějaký čas zásadně nehovoří. „Když se moc mluví, málo se skáče. Po jistých zkušenostech si už cíle nedávám a své výsledky netipuji,“ vysvětluje šestý muž halového MS v Birminghamu.

 

Tomáš Klement

Vytisknout