přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

6. února 2004, 16:48

Čeští sedmibojaři se cítí den před závodem skvěle

Víkendový vícebojařský mítink v Tallinnu bude hostit dva české zástupce. Do estonské metropole včera odcestovali světový rekordman Roman Šebrle i jeho kolega Tomáš Dvořák.

Oba čeští zástupci se po dnešním rozcvičení cítí optimálně a těší se na zítřejší střetnutí se svými vícebojařskými kolegy.

Na oficiální tiskové konferenci v Tallinnu byla dnes zveřejněna definitivní startovní listina. Kromě Šebrleho s Dvořákem uvidí estonští fanoušci svého miláčka, olympijského vítěze, Erkiho Noola, dále například Islanďana Jóna Magnussona či Američana Bryana Claye a další. Pro amerického vícebojaře to bude „sedmibojařská premiéra“. Erki Nool na dnešní tiskové konferenci avizoval bolest v patě, ale přesto se zdá být na závod připraven stejně jako Magnusson. Tradiční účastníci Reval Cupu Lobodin s Carpovem letos účast nepřislíbili a dali přednost mistrovství Ruska.

Dvořák se Šebrlem dnes absolvovali pouze rozcvičení a zúčastnili se tiskové konference. Dvořák si ještě nenechal ujít procházku historickým centrem města.

Víkend by se měl stát pro oba české vícebojaře zajímavým rozuzlení. Šebrle bude totiž obhajovat prvenství, zatímco Dvořák bojovat o účast na halovém světovém šampionátu v Budapešti. Do soutěže sedmibojařů v Budapešti se přímo kvalifikovali první čtyři z loňského MS pod střechou, dále si start zajistí čtyři nejvýše postavení vícebojaři ve světových tabulkách této sezony. Právě víkendový mítink v Estonsku by mohl ukázat, kdo bude v Budapešti vyplňovat „druhou čtyřku“ startovního pole.