přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

19. května 2004, 15:10

Čeští reprezentanti vstupují do olympijské sezony

Na tiskové konferenci firmy asics byla představena pětice atletů, kteří budou startovat v jejím dresu při domácích i mezinárodních startech.

Jedná se o přední české reprezentanty z Dukly Praha a Olympu: Libora Malinu, Miloslava Guzdka, Petra Stehlíka, Jarmilu Klimešovou a Karla Bláhu. "Chceme zviditelnit naši značku a víc se angažovat na domácím trhu," říkal Lubomír Hrunčák, zástupce firmy pro region Čech. "Chceme zvednout pověst značky na úroveň, jakou má v Evropě. Máme co nabídnout nejen sportovním klubům a reprezentantantům, ale i mládeži," tvrdil Hrunčák.

Pětice reprezentantů také představila svoje nejbližší plány. Diskař Malina
se chystá na závody do Německa a v neděli do Turnova na memoriál Ludvíka Daňka. Tam se představí na čtvrtce i Karel Bláha. V sobotu poběží při extralize v Kladně 200 m. Koulař Stehlík absolvoval plastiku pravé dlaně, ale už je v plné přípravě a také pojede do Turnova. Oštěpař Guzdek si postěžoval na nepřízeň počasí při mítinku v Kataru, kde prohrál se Železným jen o 99 cm, ale porazil stříbrného z Paříže Estonce Värnika. Jinak si pochvaloval zimní přípravu v Africe. Oštěpařka Klimešová by ráda opět překonala hranici 60 m, jejíž zdolání by snad mělo stačit i na účast v olympijském finále. Pro celou pětici reprezentantů je cílem účast na OH v Aténách.
                                                                                     František Macák