přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

13. května 2004, 16:18

Čeští reprezentanti v Kataru o účast na olympiádě

Letošní úvodní díl mítinků kategorie IAAF Super Grand Prix v katarském Doha se zítra uskuteční za účasti pěti českých atletů.

Pro čtyři z nich bude mítink premiérovým vystoupením v této sezoně pod otevřeným nebem, pouze překážkář Štěpán Tesařík už má za sebou start v japonské Ósace, kde skončil osmý v čase 50.52. Pětadvacetiletý závodník pražské Dukly potřebuje k jistotě účasti na olympijských hrách v Aténách potvrdit loni dosažený limit alespoň výkonem 49.50. Hlavní hvězdou závodu na 400 m překážek se stane bronzový z MS v Paříži Periklis Iakovákis z Řecka.   

Jeden z mála startů v olympijské sezoně absolvuje v Kataru oštěpařská legenda Jan Železný. Světový rekordman a trojnásobný olympijský vítěz se v Doha představí poprvé v kariéře, kvůli aklimatizaci dorazil do místa konání už v úterý. Železný bude jistě útočit na dosavadní rekord mítinku 79.73 m, jehož držitelem je Američan Breaux Greer. Vedoucí muž letošních světových tabulek v pátek nastoupí proti Železnému v přímém souboji. V soutěži se objeví také další český oštěpař, sedmý muž loňského MS v Paříži Miroslav Guzdek. Vysokou prestiž získá závod také účastí medailistů z MS v Paříži, Estonce Värnika a Němce Henryho.   

Závod diskařek v Doha ozdobí úřadující světová jednička této disciplíny Věra Pospíšilová Cechlová. Před dvěma lety zde kralovala výkonem 63.66 m, který by jí s přehledem zajistil start na olympijských hrách. Kvintet českých zástupců v Doha uzavírá mílařka Andrea Šuldesová, představí se na neolympijské trati 3000 metrů.

Tomáš Klement

Vytisknout