přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

12. července 2004, 16:40

Čeští juniorští reprezentanti dorazili do dějiště šampionátu

Česká atletická výprava odcestovala na juniorské mistrovství světa včera v odpoledních hodinách. Dnes přišly první zprávy a reakce z českého tábora.

Organizátoři světového juniorského šampionátu ubytovali české naděje do přímořského letoviska Il Veliero, které je vzdáleno přibližně čtyřicet kilometrů od Grosseta. "Jsme ubytováni v nových bungalovech, takže docela  pohoda," zhodnotil kvalitu bydlení českého týmu vedoucí výpravy Libor Varhaník. "Celá výprava je v pořádku,  myslím, že i s jídlem zavládla spokojenost, strava je správně italská, hodně těstovin, ale dá se vybrat i z jiných druhů jídel," pochvaloval si Varhaník. Ani počasí zatím náladu českým reprezentantům zkazit nemůže. "Je tady příjemně teplo, asi okolo 25 stupňů Celsia."
Čeští reprezentanti dnes většinou relaxují po včerejším přesunu z České republiky a zítra do bojů pravděpodobně zasáhne prvních pět českých atletů. Remigius Machura a Jan Marcell v kouli, Lenka Ledvinová v kladivu, Zuzka Hejnová v rozbězích na 400 metrů překážek a Jaroslav Šmotek v rozbězích na 100 metrů. Kdo z českých reprezentantů nastoupí do bojů jako první, se zatím neví. Vše vyplyne z technické porady, která právě probíhá. Spekuluje se, že by například mohly odpadnout některé rozběhy. Informace z technické porady přineseme po jejím skončení dnes ve večerních hodinách.

Sledujte informace z Grosseta a podpořte mladé české reprezentanty. Vzkazy můžete posílat i přes naše webové stránky. Podrobnosti najdete v Zaostřeno na...

Karolína Farská

Vytisknout