Čeští junioři získají v Pekingu neocenitelné zkušenosti

Získávat zkušenosti, ale také bojovat o účast v elitní osmičce bude šestnáct českých atletů od úterý do neděle na MSJ v Pekingu.

Tabulkově nejvyšší ambice má Josef Prorok ze Slavie, který by mohl v závodu na 400 metrů překážek dokonce zaútočit na medaili. Na jedenáctý šampionát této věkové kategorie se přihlásili atleti z rekordních 182 zemí světa. Na brány finále by měli zaútočit také koulař Vladislav Tuláček, oštěpař Petr Frydrych nebo vícebojařky Kateřina Cachová a Eliška Klučinová. Původně dvanáctičlennou nominaci rozšířili díky splnění limitů těsně před uzávěrkou termínu ještě půlkař Veselý s tyčkařkou Maláčovou, tým postaví i štafetu.

Na minulý šampionát před dvěma lety v italském Grossetu mají čeští atleti velmi příjemné vzpomínky, neboť Zuzana Hejnová skončila druhá v závodu na 400 metrů překážek a dálkařka Denisa Ščerbová dokonce svou soutěž vyhrála. Historickou zlatou medaili získala v roce 2000 v Chille také oštěpařka Jarmila Klimešová.

V historických výsledcích mládežnického šampionátu jsou slavná jména. Tituly na svých kontech mají například švédská vícebojařka Carolina Klüftová, britský překážkář a bývalý světový rekordman Colin Jackson či slavný vytrvalec z Etiopie Haile Gebrselassie.