přejdi na obsah | přejdi na menu | přejdi na vyhledávání

10. července 2011, 18:06

Čeští junioři stříbrní na ME v běhu do vrchu

Nejlepším individuálním výsledkem české výpravy bylo na trati vedoucí výhradně nahoru v turecké Burse šesté místo Pavly Schorné v kategorii žen.

 O stříbrnou medaili z kategorie juniorských družstev se nejvíce zasloužil Matěj Trávníček, který finišoval na sedmém místě. Pavle Ondrášek a Jan Janů přispěli 15. a 17. místem, což v součtu stačilo na druhé místo o 4 body před Italy. Zvítězili suverénní Turci, jejichž borci obsadili kompletní stupně vítězů. Absolutně nejrychlejším pak byl Nuri Kömür.

Také mezi muži se radoval domácí borec, tentokrát to byl Ahmet Arslan. V týmové soutěži však byli úspěšnější Italové, v jejichž řadách byl stříbrný Gabriele Abate. Třetí doběhl Jose Gaspar, který si pak pózování na bronzovém stupínku zopakoval i s kolegy z portugalského družstva. Tahounem českého týmu, který obsadil sedmou příčku, byl individuálně jedenáctý Robert Krupička. Dále přispěli 30. místem Jiří Voják, a 43. Pavel Brýdl.

Nejlepší individuální výsledek z české výpravy se povedl Pavle Schorné, jež v ženské kategorii doběhla na šesté příčce. Na hodnocení týmu se podílela spolu s 30. Táňou Metelkovou a 37. Evou Skalníkovou, byla z toho stejně jako u mužů sedmá pozice. Vyhrály Italky před Ruskami a Švýcarkami, z jejichž řad vzešla individuální vítězka Martina Strählová. Druhá byla Italka Antonella Confortolaová, třetí Slovinka Lucija Krkočová.

V kategorii juniorek jsme měli pouze Janu Hinterholzingerovou, která doběhla na devátém místě. Zvítězila Rumunka Denisa Dragomirová, v týmovém hodnocení se pak opět radovaly domácí barvy.

Výsledky

Adam Pražák

Vytisknout